Не можна применшувати консолідуючу роль української мови в розбудові політичної нації – Глава держави

Президент України Петро Порошенко наголошує, що українська мова є основою української ідентичності та фундаментом української державності. Про це Петро Порошенко сказав, виступаючи під час церемонії закриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та нагородження переможців.

«Подивіться, яка красива є українська мова. Українська мова, яка сотні років об’єднує нас, виокремлює з-поміж інших народів. Українська мова, яка формує нашу культурну та духовну самобутність, задає світоглядні та моральні орієнтири», – наголосив Президент.

Петро Порошенко підкреслив: «Мова є основою нашої ідентичності. Мова є фундаментом нашої української державності. Будь-яка пропозиція винести мову за дужки державного будівництва – це означає  демонтувати саму українську державність».

«І нам аж ніяк не можна применшувати її консолідуючу роль в розбудові політичної української нації», – зазначив Глава держави.

За його словами, не випадково з’явилася конституційна норма, відповідно до якої українська мова є державною мовою в Україні. «Століттями Москва, Петербург і знову Москва утискали, забороняли, намагалися викорінити українську мову. Таким був головний напрям колонізації України з боку Російської імперії. І навіть в часи незалежності тривала російська окупація українського інформаційного простору, така ж небезпечна, як і воєнна окупація», – додав він.

Петро Порошенко підкреслив, що виправляти ситуацію довелося  починаючи з 2014 року: «Я пишаюся тим, що протягом п’яти років мого президентства ми проводили дуже виважену, стриману, але чітку і послідовну політику відродження української мови. Політику зміцнення її позицій у всіх сферах публічного життя».

«Саме за ці роки наша українська мова посіла, нарешті, гідне місце на українському телебаченні, українському радіо, в українському книговиданні та відродженому національному кінематографі», – сказав Президент та зауважив, що цього вдалося добитися шляхом точкових і ефективних законодавчих рішень, які мали широку суспільну підтримку.

Водночас він особливо наголосив, що ці рішення жодним чином не порушують права носіїв інших мов. «Бо українська мова – це про українську мову, а не про утиски національних меншин. Що особливо приємно, за ці роки істотно зріс престиж української мови. Знаєте, такий драйв – українською мовою розмовляти стало модно. І ті учні і студенти, які сидять зараз в цьому залі, є яскравим тому підтвердженням. Конкурси з української мови стали найбільш престижними. І переможці – є дуже достойними людьми», – зауважив Петро Порошенко.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *