У Оттаві відзначили Всесвітній день вишиванки

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь у ньому взяли депутати парламенту Канади, члени дипломатичного корпусу й української громади, представники МЗС, а також кримськотатарська делегація на чолі із Мустафою Джемілєвим.

Депутат від опозиційної Нової демократичної партії Кірсті Данкан відзначила підтримку, яку українська громада Канади незмінно надає своїй батьківщині. “Я вражена тривалою підтримкою українськими канадцями боротьби за демократію в Україні, а також допомогою татарам в Криму”, – зазначила Данкан.

Водночас депутат від Ліберальної партії Борис Вжесневський у своєму виступі згадав про сумні роковини депортації кримськотатарського народу, що відзначатимуться цієї суботи. “Це не лише черговий Всесвітній день вишиванки в парламенті, коли ми вшановуємо українську культуру та виказуємо підтримку народу України. Цього року це особливо важлива дата, адже вона збігається із 75-роковинами депортації кримських татар Сталіним”, – зауважив депутат.

Він додав, що має намір у четвер висунути на голосування парламенту постанову про визнання депортації кримських татар актом геноциду. “Це – важливий момент для Канади, ми демонстрували лідерство у минулому, визнавши незалежність України та Голодомор, і завтра – ще один подібний момент для Канади”, – наголосив Вжесневський.

Міністр оборони Канади Харджит Саджан також долучився до святкування Всесвітнього дня вишиванки.

Про це він написав у Тwitter.

“Бажаю усім українським канадцям та усім іншим щасливого Всесвітнього дня вишиванки”, – заявив Саджан.

З нагоди свята від сам вбрався у вишиванку й разом з іншими канадськими депутатами взяв участь у фотосесії, що відбулася всередині зали засідань парламенту. “Був радий зібратися разом із колегами, аби вшанувати багату культуру й історію України. Канадська дружба й підтримка України є непохитними. Слава Україні!” – наголосив міністр.

Як повідомлялося, наразі у Канаді з кількаденним візитом перебуває лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та заступник глави Меджлісу Ахтем Чийгоз. У четвер вони обидва даватимуть свідчення у комітеті із закордонних справ парламенту Канади щодо ситуації із дотриманням прав людини в окупованому Криму.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *