Фейк «Вістей»: голову Конституційного Суду України відправили у відставку, щоб завадити інавгурації Зеленського

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

Свій сюжет про відставку голови Конституційного суду України Станіслава Шевчука «Вести» завершують так:

«…Відставка може зірвати інавгурацію Зеленського або її відсунути. Це якраз те, чого домагається Порошенко. Депутати не призначають дату, зволікають до останнього. Бояться, що Зеленський розпустить Раду».

Інтрига з визначенням дати інавгурації новообраного Президента Володимира Зеленського дійсно існує: закон забороняє Президенту розпускати Верховну Раду, якщо до закінчення терміну її повноважень залишається менше ніж шість місяців. Конституція вимагає, щоб обраний Президент став на посаду не пізніше ніж через 30 днів із моменту офіційного оголошення підсумків виборів. Оголошені вони були 30 квітня, а повноваження Верховної Ради закінчуються 27 жовтня. Рішення про дату інавгурації Президента приймає Верховна Рада, і, отже, вона має можливість позбавити Зеленського шансу достроково її розпустити.

Ось тільки відставка голови Конституційного Суду тут нічого не змінює. Згідно із законом, голова КС призводить нового Президента до присяги, але це роль чисто церемоніальна, від його рішень у цьому випадку нічого не залежить. Залишатися вакантним пост голови КС не може, і того ж дня, коли Станіслава Шевчука відправили у відставку, суд обрав нового голову – Наталію Шапталу. Певно, саме вона і братиме участь в інавгурації Зеленського, незалежно від того, на яку дату її призначать.

Відставку Шевчука члени суду пояснюють тим, що великий вплив на нього має рідний брат – бізнесмен Рулав Одд (уроджений Денис Шевчук), фігурант кримінальної справи про розкрадання коштів одного з українських держпідприємств.

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *