RT довелося видалити дезінформацію

Джерело: EU vs Disinfo

Російськомовній версії RT довелося внести правки в матеріал, у якому Deutsche Welle, «Радіо Свобода» і «Голос Америки», а також команду опозиційного політика Олексія Навального було звинувачено в поширенні дезінформації.

Як повідомляє Meduza по-англійськи і газета Frankfurter Allgemeine Zeitung по-німецки, заяви RT були опубліковані в матеріалі про відео, на якому нібито видно, як диспетчери аеропорту Шереметьєво сміються, дивлячись на трагічну авіакатастрофу, що забрала 5 травня життя 41 людини з числа тих, хто був на борту літака, який виконував рейс у Мурманськ.

Подвійна дезінформація

Іншими словами, звинувачення в дезінформації, які висунув RT, самі виявилися дезінформацією. RT довелося внести виправлення до свого матеріалу в відповідь на вимогу Deutsche Welle:

«Ми категорично спростовуємо твердження, які міститься в матеріалі російського телеканалу RT, про те, що DW поширювала це відео, і вимагаємо від RT внести до публікації виправлення», – заявив офіційний представник Deutsche Welle.

Олексій Навальний опублікував своє спростування в Twitter, заявивши, що «такий вигляд має фейк-ньюз» і що «кожен може переконатися, що такого відео на жодному з цих акаунтів немає».

В оновленій версії матеріалу RT виправив помилку: «Раніше в статті зазначалося, що відео з реакцією «працівників Шереметьєва» поширювали Deutsche Welle, «Голос Америки» і «Радіо Свобода». Це не так».

Розкрутка RT російською

Те, що RT визнав помилку, – звісно, гарна новина. Це свідчить про те, що відсіч дезінформації може змінити ситуацію.

Але цей же самий матеріал може слугувати ілюстрацією недавніх внутрішніх змін у RT.

RT насамперед відомий своїми телеканалами арабською, англійською, французькою та іспанською мовами. Але RT має і російськомовне мовлення, і останнім часом телеканал його активно посилює, особливо свій соціальний спецпроект, який змагається зі схожими проектами незалежних російських ЗМІ та громадських організацій, спрямованими на розвиток соціальної обізнаності.

Нападки RT на російських опозиціонерів і міжнародні російськомовні інформаційні агентства можна також розглядати як спробу наслідування аналітичної журналістики, з якою стикнулися RT та інші інформаційні агентства, що перебувають під контролем Кремля, з боку незалежних російських журналістів.

Джерело: EU vs Disinfo

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *