Маніпуляція: У США заявили, що Росія «допоможе» Україні

Росія повинна «простягнути руку» новому президентові України і «допомогти країні», заявив Державний секретар США Майк Помпео в російському Сочі. Про це найбільші медіа Росії повідомили після зустрічей американського політика з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим та російським президентом Володимиром Путіним. Агітпроп запевняє, що держсекретар нібито закликав Росію взяти на себе ініціативу «виходу з глухого кута щодо врегулюванню ситуації» в Україні та допомогти освоїтися новому українському президентові. Також російські медіа зазначили, що Росія нібито ніколи не була прихильницею «руйнування відносин з Україною, тому російське керівництво «завжди говорить про збереження особливого характеру відносин між народами двох країн».

Скріншот сайту Украина. ру

Скріншот сайту Царьград

Скріншот сайту ТАСС

Держсекретар США прибув до Сочі 14 травня, де провів дві зустрічі із вищим російським керівництвом. Під час бесіди з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, політики дійсно зачепили українську тему. Однак російський агітпроп спотворив цитату Майка Помпео і вирвав його слова із контексту. Насправді держсекретар закликав Росію почати взаємодіяти з Україною задля врегулювання ключових питань, пов’язаних з російською агресією (див. відео з 01.03). Помпео підкреслив сподівання Вашингтона на те, що Москва зможе домовитися із новою владою в Україні та звільнить українських моряків, захоплених у минулому році поблизу Керченської протоки (див. відео з 00.57).

«Ми також обговорили ситуацію в Україні. Адміністрація Дональда Трампа має чітку позицію: ми не визнаємо спроби Росії анексувати Крим і ми сподіваємося, що ми можемо рухатися далі – наші санкції залишаються чинними. Я закликав Росію налагодити контакти з новим президентом України, показати лідерство, зробивши крок, щоб зрушити з мертвої точки. Зокрема, ми б вітали звільнення українських моряків, затриманих поблизу Керченської протоки минулого року. Ми також обговорили, як ми можемо рухатися далі задля досягнення перемир’я на Донбасі», – підкреслив Помпео на зустрічі з Лавровим.

Більш того, за підсумками зустрічі з російським керівництвом держсекретар США повідомив, що Білий дім і Кремль не зійшлися на думці з ключових тем – американська і російська сторони виявили різкі розбіжності з питань України. «Є моменти, де у нас дуже різні підходи. Ви згадали про Україну. У нас різні погляди на те, як просувається питання України», – зазначив Помпео в розмові з журналістами, стенограму якої розповсюдив Держдепартамент США.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *