Маніпуляція: В Україні будинки зноситимуть без згоди мешканців

Низка російських і українських ЗМІ поширили інформацію про те, що в Україні зноситимуть застарілі будинки без згоди мешканців.  Ресурси «Украина.РУ» , «Рамблер» , «Комментарии»,  а також деякі інші видання посилаються на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Скріншот сайту Украина.ру

Скріншот сайту «Рамблер»

Скріншот сайту «Комментарии»

Висновок про нібито знесення застарілих будинків «без згоди мешканців» російські ЗМІ зробили із прес-релізу, опублікованого на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. У документі цитуються слова українського заступника міністра відомства Льва Парцхаладзе, який дійсно говорив про проблему, пов’язану зі згодою мешканців на знесення будинків та її вирішення.

«Тому ми розробили новий законопроект, який врахував попередній досвід і містить максимальну кількість рішень проблемних питань, пов’язаних із реконструкцією застарілого житла», – цитує Україна.ру  заступника Міністра

Скріншот сайту Украина. ру

Однак медіа зманіпулювали і надали лише частину цитати Парцхаладзе. У повній версії йдеться про те, що в чинному законодавстві існують проблеми зі здійсненням реконструкції застарілого житла, зокрема «обов’язкової згоди 100% мешканців будинку».

«Із 2006 року в Україні діє закон про реконструкцію застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Наприклад, через наявність вимоги щодо обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації. Також проблемним залишається механізм видачі компенсації, визначення джерел фінансування і багатьох інших аспектів. Тому ми розробили новий законопроект … », – йдеться у повній цитаті заступника міністра.

Скріншот сайту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Про те, що офіційний Київ не планує позбавляти права всіх мешканців застарілих будинків на свою думку, йдеться і в законопроекті, оприлюдненому на сайті Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст « ДІПРОМІСТО »  імені Ю. Білоконя. У документі зазначено, що уряд пропонує зменшити обов’язкову кількість згодних до 75%.

«Для ухвалення рішення щодо реконструкції багатоквартирного будинку в межах кварталу (мікрорайону) необхідна згода не менше 75% власників об’єктів нерухомого майна, розташованих у кожному будинку», – наголошується в законопроекті.

Скріншот законопроекту

Водночас, у проекті  закону зазначено, що у випадку незгоди більше 25% мешканців розгляд питання стосовно його реконструкції припиняється, а відповідний будинок виключається з інвестиційного проекту.

Також слід зазначити, що зазначений проект закону ще не набрав чинності та «буде спрямований на розгляд і узгодження зацікавленим центральним органам виконавчої влади, після чого буде переданий до Кабінету Міністрів України».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *