Фейк Марії Захарової: США закликають до ізоляції режиму Мадуро, а самі закуповують венесуельську нафту

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

РИА «Новости», «Вести» та інші ЗМІ повідомляють про чергову заяву представниці МЗС Марії Захарової, зроблену нею у Facebook. Цього разу вона звинуватила США в непослідовності політики щодо Венесуели.

«Вести», розповідаючи, на чому ґрунтуються  заяви Захарової, посилаються на «Известия», ті – на РИА «Новости», а РИА – на Захарову. Коло замикається.

Втім, якесь підґрунтя все ж існує. Про відновлення американських закупівель венесуельської нафти повідомило російське агентство економічної інформації «Прайм», що входить до медіагрупи «Россия сегодня»:

«Поставки нафти з Венесуели до США за тиждень, що завершився 17 травня, склали 49 тисяч барелів на добу, випливає із щотижневого огляду управління енергетичної інформації Міненерго США. Рік тому, за тиждень до 18 травня 2018 року, цей імпорт становив 352 тисячі барелів на день. При цьому США протягом попередніх двох тижнів не закуповували венесуельську нафту, згідно з даними управління. У квітні Штати здійснювали невеликі закупівлі нафти з Венесуели (обсягом від 71-191 тисячі барелів нафти на добу). До цього, у другій половині березня, США теж не імпортували венесуельську нафту протягом трьох тижнів».

У цій замітці Захарова вирішила за краще не звернути уваги ні на незначний обсяг імпорту з Венесуели, ні на те, що вже протягом кількох місяців тижні, коли цей імпорт був приблизно на такому ж рівні, чергуються із тижнями нульового імпорту.

Управління енергетичної інформації США (Energy Information Administration, EIA) в повідомленні, від якого відштовхується «Прайм» (чомусь не поставивши на нього посилання), наводить таблицю, з якої випливає, наскільки незначним є імпорт венесуельської нафти до США, що за останній рік скоротився на 86%.

Ситуацію з видобутком і експортом венесуельської нафти EIA пояснює таким чином:

«EIA очікує, що видобуток сирої нафти у Венесуелі продовжить знижуватися в 2019 році, і зниження може прискоритися відповідно до проходження термінів, пов’язаних із санкціями. Ці терміни включають положення про те, що сторонні організації, які використовують фінансову систему США, припиняють операції із [венесуельською державною нафтогазовою компанією] PdVSA до 28 квітня і що американські компанії, включно із нафтосервісними компаніями, які беруть участь в нафтовому секторі, повинні припинити операції у Венесуелі до 27 липня. <…>

Виконавчий указ також вимагає, щоб платежі за нафту і нафтопродукти, що належать PdVSA, розміщувалися на депозитному рахунку, недоступному для компанії. Попередні тижневі дані вказують на значне зниження у США імпорту сирої нафти з Венесуели в лютому і березні, оскільки PdVSA не мала прямого доступу до грошових платежів, і у неї було мало причин для експорту сирої нафти до Сполучених Штатів».

Таким чином, положення, що передбачає повну заборону імпорту нафти з Венесуели, набере чинності лише в кінці липня. Але вже зараз американські компанії фактично не можуть укладати контракти з венесуельським нафтовим монополістом, оскільки всі їхні платежі за нафту потрапили б на рахунки, до яких PdVSA позбавлена ​​доступу. Очевидно, що незначний імпорт венесуельської нафти до США, що зберігається донині – це поставки в рахунок раніше проплачених контрактів.

Але найцікавіше – це те, на якому тлі з’явилася заява Захарової. За дивним збігом лише напередодні появи її поста у Facebook Bloomberg опублікував замітку під назвою «Продажі російської нафти до США ростуть, як на стероїдах, на тлі санкцій проти Венесуели». У ній йдеться:

«Експорт нафти з Росії до США швидко зростає: постачальник користується припиненням поставок із Венесуели, проти якої введено санкції, і скороченням поставок від членів ОПЕК. У першій половині травня 13 суден із Росії доставили майже 5 млн барелів нафти і нафтопродуктів. Інші поставки перебувають в дорозі; американські нафтопереробні заводи мають намір потроїти щомісячний обсяг споживання нафти з Росії – найбільшого іноземного виробника за межами ОПЕК».

У наведеній вище таблиці з повідомлення EIA Росія відсутня, оскільки там показані тільки 10 країн, які були найбільшими експортерами нафти до США в минулому році.

Навіщо Захарова напосідається на США саме в той час, коли їхня торгова політика об’єктивно вигідна російським нафтовим експортерам, залишається таємницею.

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *