Фейк Першого каналу: проєвропейські сили втрачають контроль над Європарламентом

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

У денному випуску новин Першого каналу вийшов великий сюжет кореспондента Івана Благого про результати виборів у Європарламент. Оцінює їх кореспондент таким чином:

«Старий світ підбиває підсумки виборів до Європарламенту. За останніми даними, правоцентристам і соціалістам вдасться знову сформувати дві найбільші фракції, але більшості тепер у них не буде. Місця відвойовують євроскептики та ультраправі. У Франції лідирує «Національне об’єднання» Марін Ле Пен, а у Великій Британії – партія, що виступає за Брекзіт.

У новому Європарламенті буде весело. Десант тих, хто прагне Брекзіту за будь-яку ціну. Прощальний подарунок із британських островів. Беззаперечний переможець у Сполученому Королівстві – партія Найджела Фараджа. Консерватори Мей розгромлені. А Брюссель же сам змусив британців йти голосувати.

Вперше в історії дві провідні партії Європарламенту втратили більшість. На підйомі праві й зелені. Один одного вони терпіти не можуть. Євросоюз розділений на схід і захід, північ і південь».

Дійсно, дві найбільші фракції в Європарламенті – правоцентристська Європейська народна партія і Прогресивний альянс соціалістів і демократів – помітно зменшилися порівняно з попереднім складом, а євроскептики збільшили своє представництво. Але успіх євроскептиків і невдачу проєвропейських сил автор сюжету надто перебільшує.

Європейська народна партія в старому складі Європарламенту мала 218 місць із 750, а в новому отримала всього лише 80. Представництво соціал-демократів скоротилося зі 186 до 145 місць. Але Благой не згадує про існування третьої великої фракції прихильників євроінтеграції – Альянсу лібералів і демократів за Європу (ALDE). До цього об’єднання входять, наприклад, Вільна демократична партія в Німеччині, Ліберально-демократична партія у Великій Британії, Attīstībai / Par! у Латвії. Для ALDE минулі вибори стали дуже вдалими: фракція, яка була у старому складі Європарламенту четвертою за чисельністю, тепер зросла з 68 до 109 депутатів і стала третьою, випередивши «зелених».

Таким чином, прихильники євроінтеграції, хоч і втратили в сумі 38 місць, продовжують впевнено контролювати Європарламент: три найбільші фракції разом отримали 434 депутатських крісла. Тож голоси ультраправих і «зелених» у парламенті, звісно, буде чути, але істотний вплив на прийняття рішень вони навряд чи матимуть.

Найбільша з євроскептичних фракцій – «Європейські консерватори і реформісти» – виступила на виборах невдало, її чисельність зменшилася з 74 до 59 депутатів. Збільшити представництво змогли інші два об’єднання євроскептичного спрямування – «Європа націй і свобод» і «Європа за свободу та пряму демократію», але за розмірами фракцій вони посіли 6 і 7 місця. Загалом у трьох євроскептичних груп 171 місце (у попередньому складі Європарламенту їх було 152).

Перемога британських євроскептиків із партії Найджела Фараджа теж не видається такою розгромною, якою її намагається подати Благой. Ця партія отримала 29 крісел із наданих Великобританії 73, але друге місце зайняли противники Brexit із Ліберально-демократичної партії з 16 мандатами, а третє – лейбористи, у яких 10 місць; ця партія виступає проти жорсткого виходу Британії з ЄС без угоди. Британські «зелені», які отримали 7 місць, взагалі проти Brexit. А євроскептична Партія незалежності Сполученого Королівства (UKIP), якій в колишньому складі Європарламенту належало 24 мандати, взагалі не змогла провести жодного євродепутата.

Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *