Фейк: Рішення Трибуналу ООН щодо захоплених українських моряків – нелегітимне

Міжнародний трибунал ООН з морського права виніс «неправомірне рішення» щодо захоплення ФСБ Росії українських моряків разом з кораблями в Керченській протоці в листопаді 2018 року. Росія вважає «нелегітимними»  такі дії суду, відповідно, Кремль може «розслабитись» і не виконувати постанову міжнародного судового органу, оскільки, за версією Кремля, цей інцидент «не належить до юрисдикції» Міжнародного трибуналу.

«Рішення Міжнародного трибуналу з морського права не може вважатися легітимним, оскільки цей інцидент не належить до юрисдикції даного судового органу і тих конвенцій, на які він посилається… Тому Росії слід, як і раніше, відстоювати свою позицію, а всі спроби України інтернаціоналізувати конфліктну ситуацію і подати її у вигляді неадекватних дій Росії треба відкидати й надалі», – цитує Украина.ру очільника комітету російської Ради Федерації з міжнародних справ Костянтина Косачева.

 

Скриншот сайту Украина. ру

Скриншот Ведомости

Проміжне рішення Міжнародного суду з морського права спровокувало лавину фейкових новин в російському медіа-просторі. На засіданні в Гамбурзі 25 травня орган зобов’язав Росію негайно звільнити 24 захоплених українських моряків, а також повернути під контроль України військові кораблі «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни-Капу». Ще на етапі слухань у цій справі Росія відмовилася брати участь в засіданнях і вже тоді готувалася ігнорувати рішення Міжнародного суду.

Скриншот Газета.ру

У Росії наполягають: у Трибуналу ООН нібито немає юрисдикції для розгляду справи про захоплення українських моряків, оскільки в 1982 році Україна і Росія при ратифікації Конвенції з морського права зробили застереження, що Трибунал не може розглядати спори, пов’язані з військовими діями. Заковика полягає в тому, що суд погодився з позицією України в тому, що прохід кораблів через Керченську протоку в листопаді 2018 був охоронною операцією для патрулювання кордонів і не має нічого спільного з воєнним протистоянням Росії. Саме тому Міжнародний суд має всі повноваження для розгляду цієї справи.

Скриншот Рішення Міжнародного суду з морського права

Більш того, в Міжнародному суді відкинули російську версію про причини захоплення українських моряків разом із кораблями. Росія наполягає, що це нібито була провокація з боку України, проте Трибунал висловив сумніви щодо цих заяв Кремля. «Трибунал вважає, що на підставі наявних у нього доказів секретне «вторгнення» українських кораблів, як стверджує Російська Федерація, було малоймовірним», – сказано в пункті 70 рішення суду. Уточнюється, що, на думку Трибуналу, Україна діяла у відповідності з усіма міжнародними нормами і правилами судноплавства.

Скриншот Рішення Міжнародного суду з морського права

Підкріплюючи свої версії про «нелегітимність» рішення Міжнародного суду, Росія також апелювала тим, що Керченська протока нібито перестала належати Україні після анексії Криму. Ця заява, відповідно до всіх міжнародних, а також україно-російських домовленостей, також є фейком. StopFake вже спростовував цей наратив агітпропу, про що можна прочитати тут.

Міністерство закордонних України вже підготувало дипломатичну ноту Росії, яку спрямують в МЗС РФ, – повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. У ній йдеться про те, яким чином Україна може забрати кораблі й коли українські консули зможуть забрати українських моряків.

В разі невиконання Росією рішення Міжнародного суду Україна має намір домагатися посилення політичного та санкційного тиску на Кремль, –  додала Зеркаль (див. відео 05:30-05:58; 08:48-09:23).

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *