Фейк: МВФ – не партнер України, через фонд було повністю вбито економіку країни

Російські та українські ЗМІ поширили заяву політика Вадима Рабіновича про те, що МВФ не може бути партнером України, а переговори з фондом «не мають стосунку до оборони, вони мають стосунок до вбивства економіки України». Це один із поширюваних фейкових наративів про відносини України та МВФ. Основна мета Міжнародного валютного фонду – не допустити розширення економічної кризи. Комплексна програма реформ в Україні, підтримувана кредитами МВФ, спрямована на відновлення макроекономічної стабільності, сприяння сталому зростанню та зміцненню економічного управління і прозорості.

Скриншот ren.tv

Скриншот 112.ua

Депутат Верховної Ради Вадим Рабінович в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» також додав, що «МВФ – не партнер України, він її «фінансовий лікар», який «лікує країну 4,5 року». «В результаті цього ми повністю вбили економіку, ми в безнадійної борговій ямі, а значить, лікар – шарлатан», – сказав Рабінович.

Скриншот imf.org

Скриншот imf.org

Для підтримки стабільності та запобігання кризам у міжнародній валютно-фінансовій системі МВФ спостерігає за економічною політикою країн та економічними і фінансовими змінами у країнах, регіонах і світі за допомогою офіційної системи, відомої як нагляд. МВФ дає рекомендації 188 державам-членам, заохочує заходи політики, що сприяють економічній стабільності, зменшують вразливість по відношенню до економічних і фінансових криз та підвищують рівень життя.

Україна підписала меморандум із МВФ 27 лютого 2015 року, як зазначають експерти, без коштів МВФ країна не змогла б розрахуватися із зовнішніми боргами та стабілізувати обмінний курс. Програма реформ спрямована на відновлення макроекономічної стабільності, сприяння сталому зростанню та зміцнення економічного управління і прозорості. Якщо в 2015 році зростання ВВП становило мінус 9,8%, то в 2019 ця цифра має додатний показник 2,7%.

Скриншот voxukraine.org

Vox Ukraine зазначає, що якби Україна взагалі не співпрацювала з Фондом, то, швидше за все, рівень її економічного розвитку зараз був би нижчим, оскільки МВФ надає не тільки кредити, а й технічну допомогу – зокрема, в розробці нормативних актів.

Дві останні програми співпраці з МВФ було підписано для подолання наслідків масштабної економічної кризи, яка розгорнулася в 2014-15 роках через значний спад виробництва, скорочення обсягів торгівлі та втрату частини території в результаті російської агресії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *