Фейк: Нідерланди визнали провину України у катастрофі Boeing МН17 над Донбасом

Нідерланди «запідозрили Україну» в причетності до аварії малазійського Boeing рейсу МН17, який російські бойовики збили 17 липня 2014 року в Донецькій області. На його борту перебувало 298 чоловік, усі загинули. 24 травня російські засоби масової інформації заявили: уряд Нідерландів нібито підтвердив провину української сторони у вчиненні атаки на міжнародний рейс, що прямував за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. Агітпроп запевняє, що нідерландська сторона також «висловлює сумніви» щодо достовірності фактів із доповідей міжнародної групи, яка займається розслідуванням авіакатастрофи в небі над Донбасом.

Скріншот сайту  RT

Скріншот сайту Ведомости

Газета.ру

У своїх публікаціях агітпроп посилається на слова представника нідерландської партії «Форум за демократію» ( FvD), Тьєррі Боде. Він є відомим у Нідерландах євроскептиком і популістом, котрий поділяє думку Росії з цілої низки питань і ворожий як щодо офіційної позиції Євросоюзу стосовно російської агресії, так і щодо України. Під час проведення референдуму в Нідерландах щодо затвердження Угоди про асоціацію між Європейським союзом і Україною, Боде активно робив репости російської пропаганди про «розіпнутих хлопчиків» на Донбасі, а також писав у соцмережах, що Україна – це «не держава».

 

Під час телевізійних дебатів із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, котрі відбулися напередодні нідерландських виборів до Європейського парламенту, Боде вкотре виступив за вихід країни із Євросоюзу та зближення з Росією.

Скріншот NOS.nl

Прем’єр-міністр Нідерландів під час дебатів охарактеризував Боде як «коханця Росії» , закликавши його визнати агресивну політику Кремля. Однак дискусія сильно загострилася після того, як Боде виступив на стороні Росії у справі атаки бойовиків на малайзійський Boeing рейсу МН17, сказавши, що він має сумніви щодо результатів міжнародного розслідування катастрофи. Після цього нідерландський прем’єр заявив, що «це найнижча точка дебатів».

Офіційна позиція Нідерландів залишається незмінною: причетність Росії до атаки на малайзійські Boeing доведена, саме Кремль відповідає за розміщення на окупованій частині Донбасу ракетної установки «Бук», яку використовували для знищення МН17.  Приватні думки євроскептика Боде, який на виборах до Європарламенту з 26 мандатів від Нідерландів зміг вибороти лише три, можуть відрізнятися від загальної позиції держави. Однак жодного впливу на висновки міжнародних експертів, з якими офіційно погодилися у Нідерландах, Австралії , Сполучених Штатах , країнах G7 , ЄС і НАТО , ця думка вчинити не може.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *