Очільник Роскомнадзора пообіцяв, що Telegram «продовжить зависати»

Джерело: Медиазона

Очільник Роскомнадзора Олександр Жаров розповів, що відомство розробляє нові інструменти блокування Telegram, завдяки яким месенджер «продовжить зависати», повідомляє РИА «Новости».

Коли у глави відомства запитали, яким наразі є рівень «деградації» Telegram, він відповів: «Не знаю, ми це не відстежуємо. Але обіцяю, що Telegram продовжить зависати».

Він додав, що на цей час Роскомнадзор має тільки один спосіб блокування месенджер – за IP- протоколом. Однак структура Telegram влаштована таким чином, що його IP- протоколи прив’язані до конкретного набору IP- адрес по всьому світові, а сам месенджер взаємодіє з різними проксі-серверами та іншими механізмами обходу блокування.

«Тому протидія за IP- протоколом дає дуже нестійкий ефект. Звичайно, ми в цьому напрямку працюємо, удосконалюємо вивантаження, але якщо говорити про стратегічне рішення цього питання – воно в майбутньому і пов’язане аж ніяк не з блокуванням за IP-протоколом. Ми над цим працюємо», – зазначив Жаров.

Роскомнадзор намагається заблокувати  Telegram  із квітня 2018 року. Рішення про блокування виніс Таганський районний суд Москви після того, як месенджер відмовився передати ФСБ ключі для розшифровки повідомлень користувачів. У січні регулятор визнав, що майже рік блокував 2,7 млн IP- адрес Amazon, але потім з’ясував, що Telegram їх не використовує.

Джерело: Медиазона

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *