«Яндекс» узгодив із ФСБ питання щодо передачі ключів шифрування

Джерело: Анна Бегіашвілі, для The Insider

Компанія «Яндекс» і ФСБ Росії знайшли вирішення питання передачі ключів шифрування до даних користувачів сервісів компанії. Про це керуючий директор «Яндекса» Тигран Худавердян повідомив РБК.

«Ситуація дуже проста: є «закон Ярової», і всі його повинні виконувати. Наше завдання – зробити так, щоб дотримання закону не суперечило приватності даних користувачів», – сказав Худавердян, відмовившись розкрити деталі. Вирішення проблеми, за його словами, «дійсно існує».

Раніше РБК стало відомо, що ФСБ подала запит до компанії «Яндекс» на отримання ключів шифрування сервісів «Яндекс.Почта» та «Яндекс.Диск».

Джерело на ІТ-ринку і співрозмовник, близький до «Яндексу» розповіли, що вимога надати ключі для дешифрування даних користувачів ФСБ направила в «Яндекс» кілька місяців тому.

«Спецслужба вимагає від компанії надати сесійні ключі, які, по суті, дають доступ не тільки, наприклад, до повідомлень у пошті, але й дозволяють аналізувати увесь трафік від користувачів до сервісів «Яндекса», що знаходяться в реєстрі організаторів поширення інформації. Не кажучи вже про те, що дешифрування всього трафіку в рамках призначеної для користувача сесії несе значні ризики в плані безпеки», – стверджує джерело на ІТ-ринку. Другий співрозмовник РБК підтвердив, що ФСБ вимагає від компанії саме сесійні ключі, які використовуються для одного з’єднання (однієї сесії) між користувачем і сервером.

У 2018 році за відмову надати правоохоронним органам ключі для дешифрування користувачів в Росії був заблокований месенджер Telegram.

Джерело: Анна Бегіашвілі, для The Insider

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *