Маніпуляція: Війна на Донбасі та анексія Криму не підпадають під юрисдикцію Міжнародного суду ООН

Анексія Криму та розв’язання Росією війни на Донбасі «не можуть вважатися актами тероризму» проти України. Так російські засоби масової інформації висвітлюють слухання Міжнародного суду ООН у справі «Україна проти Росії», які розпочалися в Гаазі третього червня. Ще до початку розгляду Кремль взявся поширювати маніпулятивну інформацію щодо міждержавної суперечки.

«Ми заперечуємо наявність спору між двома країнами за згаданими конвенціями в принципі … Розв’язана Києвом громадянська війна на Донбасі не регулюється Міжнародною конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму, а претензії Києва щодо нібито незаконного повернення Криму до складу Росії не можуть бути подані на підставі Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації », – заявили в департаменті інформації і друку МЗС Росії.

Скріншот МЗС Росії

Скріншот сайту Газета. ру

Скріншот сайту Украина.ру

Йдеться про міждержавний позов з боку Києва. Україна звинувачує Росію у фінансуванні тероризму та порушенні Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму: Київ має намір притягнути російську сторону до відповідальності за війну на Донбасі і окупацію Криму. Позов доручив подати президент України Петро Порошенко на початку 2017 року. Росія відразу ж визначила свою позицію: жодної дискримінації та порушення прав людини ні на українському півострові, ні на окупованих територіях Донбасу нібито немає. Згідно з логікою Кремля, Україна «не має права» подавати позов проти Росії, а сам Міжнародний суд ООН «не має юрисдикції» для розгляду такої справи.

Слухання, які проводять в Гаазі, повинні визначити, є чи у суду повноваження розглядати цю справу. Простіше кажучи, суд проаналізує, чи дотримувалася Україна необхідних процедур під час подачі позову – ініціатором таких розглядів стала Росія, яка у будь-який спосіб прагне уникнути самого суду по суті українських претензій. Саме тому Кремль заявляє, що Україна нібито навіть не мала права звертатися до суду, використовуючи свої улюблені наративи щодо «громадянської війни» на Донбасі та «історичне возз’єднання» українського Криму з Росією.

На слуханнях у Гаазі наше завдання сьогодні – представити Міжнародному Суду ООН і світу нашу справу. Без перекручень і…

Posted by Lana Zerkal on Monday, June 3, 2019

За словами заступника міністра закордонних справ України Олени Зеркаль, Росії висунули звинувачення у наданні зброї та фінансуванні бойовиків на Донбасі, у катастрофі літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17, в обстрілі житлових районів Маріуполя і Краматорська, у знищенні цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи, а також у забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Зараз Київ доводить, що Міжнародний суд ООН може застосувати Конвенцію про заборону фінансування тероризму та Конвенцію про заборону расової дискримінації.

«Це типова їхня позиція, вони продовжують називати революцію заколотом, продовжують розповідати про громадянську війну. Нічого нового ми не почули … Суду потрібен буде час на ухвалення рішення, це до кінця року, а після цього росіянам ще буде надано 13 місяців на підготовку меморандуму. Тобто все це робиться (російською стороною – ред), щоб затягнути процес», – повідомила Зеркаль (див.відео з 01.17).

Говорити про те, що Міжнародний суд ООН не має юрисдикції для розгляду цілої низки справ, пов’язаних із агресією Росії, занадто рано – для цього може знадобитися приблизно пів року. Раніше суд вже задовольнив частину вимог України до Росії за однією з Конвенцій – про заборону расової дискримінації. У 2017 році суд виніс тимчасове рішення, згідно з яким зобов’язав Росію припинити переслідування кримських татар, дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою  в анексованому Криму. Росія ці вимоги проігнорувала.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *