Фейк: Київ нерідко «кидав» і дурив Москву

Українські та російські ЗМІ підхопили твердження екс-міністра транспорту і зв’язку України Євгена Червоненка про те, що це Київ «неодноразово обманював Москву і порушував двосторонні домовленості, що суттєво вплинуло на російсько-українські відносини» . Як відзначають у Міністерстві інформаційної політики України, анексувавши Крим, Росія порушила 407 двосторонніх і більш ніж 80 багатосторонніх домовленостей із Україною. Порушення міжнародного права і домовленостей саме Росією, а не Україною відзначають в країнах ЄС, США, Канаді, низці інших країн.

Скріншот tsargrad.tv

Скріншот tvzvezda.ru

В ефірі телеканалу NewsOne український екс-міністр Євген Червоненко повторив низку пропагандистських тез про те, що це Київ нібито влаштував провокацію в Керченській протоці, що київська влада нібито нічого не робить задля того, аби дійсно звільнити затриманих військових, і в цілому, що це влада України «чинила кидалово і обманювала домовленості з Росією». StopFake вже неодноразово спростовував заяви такого штибу.

Скріншот ua.krymr.com

Скріншот osce.usmission.gov

Скріншот interfax.com.ua

Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова зазначила : «Коли Росія окупувала Крим, фактично вона порушила 407 двосторонніх і понад 80 багатосторонніх домовленостей з Україною. Окупувавши Крим, вона згорнула всі форми свободи. Її мета і така «блакитна мрія» – максимально розірвати зв’язки Криму та України, витіснити Україну і пам’ять про неї».

Про порушення міжнародного права і домовленостей Росією говорить і міжнародна спільнота. Це не тільки анексія Криму, але і недотримання положень Мінських угод, безперервний вогонь з боку сепаратистів на Донбасі, яких підтримує Росія, українські політв’язні, арешти кримських татар, що тривають в Криму.

Продовження санкцій проти Росії  з року в рік підтримують країни Євросоюзу, США, низка інших країн, як один із заходів у відповідь на порушення Росією міжнародного права.

Скріншот robert-schuman.eu

 

Інститут Роберта Шумана ще в 2015 році перерахував низку домовленостей, які порушила Росія. За цей час такий перелік тільки збільшується.

«Анексувавши Крим, Володимир Путін порушив основоположні документи ООН, статути Ради Європи, членом якої є Росія, як мінімум два регіональних договори, які встановлювали мир у Європі та два двосторонні договори, що були підписані з Україною, як і Конституції України і Криму», – зазначається в документі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *