А. Аваков: Закликаю всіх кандидатів вести виборчу кампанію відповідно до ЗаконуМВС готується до забезпечення безпеки під час позачергових виборів народних депутатів України
Про це сьогодні, 13 червня, під час наради сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
«Щодо позачергових виборів народних депутатів. Триває розгляд щодо правової позиції цих виборів в Конституційному суді, ми не можемо прогнозувати рішення КСУ, це не наша компетенція. Але ми маємо бути готові до будь-якого варіанту. Це вже наша компетенція, тому ми готуємося до забезпечення виборів по всіх можливих позиціях»,- сказав Арсен Аваков.
«Наша система гідно здала іспит на попередніх виборах президента, маємо добру оцінку суспільства, спостерігачів іноземних держав. Позиція МВС на будь-яких виборах буде незмінною – політична нейтральність, рівновіддаленість і неухильне забезпечення прав учасників», – підкреслив Арсен Аваков.
Також міністр внутрішніх справ наголосив на тому, що демократія – це, перш за все, бездоганна процедура, тому закликав всіх кандидатів вести виборчу кампанію в суворій відповідності до законів України, не застосовувати сумнівні та протизаконні схеми і співпрацювати з представниками МВС.
«Для того, щоб гарантувати рівновіддаленість системи МВС на парламентських виборів, я особисто прийняв рішення не брати політичній участі в цих виборах і не балотуватися в народні депутати. Я, як міністр, чесно виконаю свої обов’язки по координації поліції, ДСНС, Держприкордонслужби, міграційної служби та Нацгвардії», – сказав Арсен Аваков.
Арсен Аваков підкреслив, що робоча група МВС відновила свою роботу і продовжує тісно співпрацювати з ЦВК та громадянською мережею ОПОРА.
Глава Нацполіції Сергій Князєв наголосив, що на підготовчому етапі виборчої кампанії поліція вже реалізувала ряд заходів. «Зокрема з 24 травня в регіонах розгорнуто ситуаційні центри. На їх базі налагоджено збір інформації про події пов’язані з виборчим процесом, забезпечується щоденний аналіз ситуації. За попередні 20 днів зареєстровано 75 заяв та повідомлень про злочини та події, пов’язані з виборчим процесом, які в основному стосувалися фактів підкупу виборців, 30 фактів, та незаконної агітації – 25. За цими заявами розпочато два кримінальних провадження за фактом підкупу в Луганській області. Також складено 2 адміністративні протоколи, пов’язані з порушенням правил агітації», – сказав Сергій Князєв.
За його словами, починаючи з 15 по 28 липня особовий склад Нацполіції буде переведений на посилений варіант несення служби: «Попередньо для забезпечення правопорядку нами планується залучити 70 тисяч поліцейських, а також курсанти та працівники вузів системи МВС».
Також поліцейські знову пройдуть навчання з представниками ОПОРА, крім того будуть проведенні трьохденні учбові збори в усіх областях.
Виконуючий обов'язки командувача Національної гвардії України Микола Балан зазначив, що для участі в несені служби під час охорони громадського порядку планується більше 13,5 тис військовослужбовців.
«Несення служби сплановано таким чином, щоб кожний військовослужбовець мав змогу проголосувати», – підкреслив Микола Балан.
Голова ДСНС Микола Чечоткін підкреслив, що особовий склад служби буде переведений на посилений варіант несення служби з 15 липня.
«На кожній виборчій дільниці будуть чергувати пожежні розрахунки, крім того на чергуванні будуть 7 повітряних суден. Буде підготовлено 80 піротехнічних розрахунків, а це 350 чоловік особового складу та 130 одиниць техніки. Всього в період виборів на чергуванні перебуватимуть 39 тис. чоловік особового складу та 2300 одиниць техніки»,- сказав Микола Чечоткін.
За його словами, буде запроваджено контроль за дотриманням пожежної безпеки на виборчих дільницях.
Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Юрій Гресько наголосив,що ДПСУ ДПСУ розпочала підготовку до позачергових парламентських виборів: «Серед пріоритетів якісний прикордонний контроль, пропуск спостерігачів та журналістів, які прибувають в Україну для висвітлення виборів . Особлива увага приділяється безпековій складовій: попередження в’їзду осіб категорії ризиків, недопущення переміщення зброї та засобів терору, а також уникнення провокацій на кордоні.
Аналітик громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев підкреслив велику роль МВС в забезпеченні законності виборів президента:
«За результатами президентських виборів ОПОРА позитивно оцінила роль поліції в частині реагування на порушення виборчого законодавства протягом всієї виборчої кампанії. Вперше вдалося забезпечити реакцію на порушення правил ведення передвиборчої агітації та реагувати на складні випадки підкупу виборців. Але ми пропонуємо зі свого боку вважати, що ця позачергова парламентська компанія є складнішою. Це пов’язано з тим, що у нас буде більше суб’єктів виборчого процесу. Тому, перед нами стоять дуже серйозні випадки, але сподіваюся що ми спільно впораємося з цими задачами і покажемо нові стандарти реагування на порушення виборчого законодавства»,- сказав Олександр Клюжев.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *