Віталій Портников: Росія привезе «кримських депутатів» до Страсбурга

Спеціально для Крим.Реалії

Регламентний комітет ПАРЄ вирішив звернутися до Венеціанської комісії за поясненням щодо того, чи можуть «депутати» Держдуми Росії від анексованого Криму бути членами делегації в Парламентській асамблеї.

Тим часом присутність цих депутатів у Страсбурзі є одним з важливих дипломатичних завдань Москви. Про це недвозначно сказав голова російської делегації в ПАРЄ, віцеспікер Держдуми Петро Толстой. В інтерв’ю RFI парламентарій підкреслив, що «якщо питання Криму буде дискутуватися на ПАРЄ, звичайно, і депутати, обрані від Криму, і сенатори можуть стати членами делегації та представити точку зору кримчан на те, що відбувається».

Якщо ПАРЄ капітулює перед Росією, з’явиться можливість провести «кримських депутатів» на міжнародну арену не з чорного ходу

У цьому висловлюванні все абсолютно прозоро. Плани Москви на участь російської делегації в ПАРЄ, упевнений, точно визначені. Російська сторона навіть не намагається обходити якісь гострі кути ‒ наприклад, пообіцяти просто запросити «колег» з окупованої території на дискусію про статус Криму або про порушення прав людини на півострові. Ні, як бачимо, головний намір Кремля ‒ ввести кримських «депутатів» і «сенаторів» (тобто прямих представників російської законодавчої та виконавчої влади півострова) до складу російської делегації і змусити колег з інших делегацій погодитися з фактичною легітимізацією окупації. І справді ‒ якщо скасували санкції ПАРЄ за Крим, то чому б з кримськими «депутатами» не познайомитися?

І це, думаю, саме те, заради чого російська делегація хотіла повернутися в ПАРЄ за умови повного скасування санкцій проти Росії, чому шантажувала організацію відмовою від участі в роботі сесій Асамблеї, несплатою членських внесків і навіть готовністю залишити Раду Європи. Упродовж усіх цих років західні парламентарі ставили запитання: чому їхні російські колеги не приїжджають до Страсбурга, не захищають свою позицію, не користуються можливостями трибуни Ради Європи? Це образа чи гордість? Чи нерозуміння важливості діалогу?

А це, впевнений, була ніяка не образа, а точний розрахунок. Якщо ПАРЄ капітулює перед Росією, якщо буде змінена сама процедура участі національної делегації в роботі ПАРЄ та її формування, то з’явиться можливість провести «кримських депутатів» на міжнародну арену вже не з чорного ходу ‒ як на численних «культурно-просвітницьких» заходах різних фондів і представництв ‒ а з парадного під’їзду. Провести через вхід для депутатів ПАРЄ. А тим, хто сумнівається, презирливо кинути, як це робить у своєму інтерв’ю Петро Толстой: «Не визнавати Крим російським ‒ це все одно, що не визнавати об’єднання Німеччини».

І ось після рішення Парламентської асамблеї про повернення російської делегації цей план почав здійснюватися. І залишається під питанням, чи зможе тепер зупинити російський натиск Венеціанська комісія.

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *