Екзарх Харківський взяв участь у Всеукраїнській прощі до с. Страдч

26 червня 2019 відбулась Всеукраїнська проща до с. Страдч (Львівська обл.). Цьогоріч прощу присвятили пам’яті страдецьких блаженних, Дню мирянина та 30-літтю виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. У спільній молитві взяли участь тисячі паломників із різних куточків України.

У рамках прощі також відбувся з’їзд прочан у с. Ямельня, на місці мученицької смерті блаженних священномученика Миколи Конрада та мученика Володимира Прийми, Молебень до страдецьких блаженних, піша хода до молитовного поля біля Страдецької гори. А після богослужіння — благословення та освячення всякої речі, присяга тверезості, похід до парафіяльної церкви та молитва до блаженних.

Очолив прощу у Страдчі Блаженніший Святослав. З Главою УГКЦ співслужили: владика Ігор, архиєпископ і митрополит Львівський, владика Василь, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Михайло, єпископ Сокальсько-Жовківський, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Тарас, єпископ Стрийський, владика Михайло, екзарх Одеський, владика Василь, Екзарх Харківський, владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Теодор, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, владика Петро, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

У своїй проповіді Блаженніший Святослав наголосив на цінності добра та Божої волі для людини. Він переконаний, що коли люди зрозуміють, що Всевишній не лише бажає добра для нас, а й чинить його, тоді це здатне змінити людину, суспільство та світ.

«Ми дякуємо Всевишньому за наших підпільних єпископів, священників, монахів і монахинь, нашим родинам за «домашні церкви», а також нашим дідусям та бабусям за те, що вчили нас хреститися і творити добро. Можливо, вони й не усвідомлювали, що чинять Божу волю та відкривають нам, їхнім наступникам і молодим поколінням, велич Царства Небесного. Ба більше, вони передають нам відповідальність за Церкву-мученицю, переможницю над гріхом і смертю, а також над атеїзмом та переслідуванням, просвітницею свободи та волі українського народу», – заявив Блаженніший Святослав.

По завершенні Літургії Блаженніший Святослав ще раз подякував усім присутнім за участь у велелюдній прощі, а владика Ігор у своєму слові подяки також привітав Главу УГКЦ із 25-ю річницею ієрейського рукоположення, яку він святкує цього дня. Відтак з привітаннями до Блаженнішого Святослава звернулися і діти, які приймали з його рук Святе Причастя.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

Фото Львівської Архиєпархії УГКЦ

Джерело