Кримчани розчаровані Путіним ‒ активісти

20 червня відбулася щорічна «пряма лінія» з Володимиром Путіним. Російський губернатор Криму Сергій Аксенов з цього приводу повідомив, що до Володимира Путіна зберігається «найвищий рівень довіри».

«Завершилася «Пряма лінія з Володимиром Путіним». Про значення цієї події для країни говорить зокрема й величезна кількість звернень, які надійшли. Це свідчить про високий рівень довіри до Президента. Найважливіша основа такої довіри ‒ чесний і відкритий діалог з людьми. Глава держави тримає руку на пульсі країни, поєднуючи стратегічний підхід до вирішення питань внутрішнього та міжнародного порядку з увагою до конкретних проблем, які хвилюють конкретну людину», – заявив Аксенов.

Крим.Реалії вирішили уточнити у кримських активістів, а що вони думають з цього приводу та як змінилося за п’ять років ставлення кримчан до Володимира Путіна.

За словами експрезидента Торгово-промислової палати Криму Олександра Басова, серед кримчан спостерігається розчарування президентом Росії через його невиконані обіцянки.

«Більшість знайомих мені корінних кримчан розчаровані тим, що відбувається в Криму. Малий бізнес практично зведений до рівня мікроторгівлі, освіта, особливо вища, стає недоступною, державні медичні послуги теж, рівень заробітної плати не дозволяє більшості кримчан жити гідно. Рівень корупції, особливо у сфері держзакупівель та земельно-майнових відносин, позамежний. Націоналізація, яка стала грабунком, коли власність втратили тисячі громадян… І все це, після красивих запевнень Путіна та Медведєва про те, що кримчани не постраждають, а тільки виграють від приєднання Криму до Росії», ‒ розповів Басов.

Путін давно перестав бути народним президентом, він цар номенклатури
Сергій Дудченко

Проросійський активіст Сергій Дудченко також зазначає, що для кримчан Володимир Путін перестав бути «народним президентом».

«Путін давно перестав бути народним президентом, він цар номенклатури. Він не розуміє, як живуть і виживають люди, його думки про процеси в країні ‒ «часів очаківських», тому на прямі запитання він не дає прямих чесних відповідей. Єдиний плюс від подібних прямих ліній ‒ губернатори та великі чиновники бояться публічного шмагання, тому раз на рік змушені реагувати на скарги громадян президенту. А в іншому… Ейфорії та ілюзій більше немає, і ставлення народу до подібних персон, як до зірок: сяє десь нагорі, але нам від цього ні тепло, ні холодно», ‒ зазначив активіст.

Представник громадської організації «Громадський актив Коктебеля» Борис Яремко розповів, що спостерігає розчарування кримчан у президенті Росії через «брехню та обман».

«Шкода, що дуже багато брехні та обману… Дуже багато розчарованих… Практично в усіх сферах життєдіяльності…», ‒ розповів активіст.


Сергій Дудченко

​Кримський опозиційний активіст Олексій Єфремов вважає, що рейтинг президента Росії серед кримчан підтримується лише російською пропагандою, яка нав’язує думку, що «цар хороший, бояри погані».

Регулярно педалюється думка, що цар хороший, бояри погані
Олексій Єфремов

«Не можу сказати, що я з ранку до вечора обговорюю особистість «сонцеликого імператора» з друзями та знайомими. З одного боку, я вже майже змирився з думкою, що більшість у нас все-таки дуже схильна до згубної пропаганди, де регулярно педалюється думка, що цар хороший, бояри погані. З іншого, я особисто для себе давно зробив висновок, що він «казковий» управлінець і той ще «стратег» і не шукаю підтвердження своїм думкам в очах співрозмовника, тим більше, не доводжу всю порочність цієї влади з пінною у рота», ‒ розповів активіст.


Олексій Єфремов

​Він зазначив, що, незважаючи на пропаганду, прозріння настає навіть у «переконаних путіністів».

«Так, я спостерігав в останні роки яскраві прозріння переконаних путіністів, але основна маса все ще в щасливому невіданні перебуває. Можливо, народ і заслуговує такого правителя, але мені хочеться жити при інших реаліях. З інтересом я та багато з тих, з ким спілкуюся, стежать за новим президентом України. Мабуть, дуже не вистачає свіжого ковтка повітря та свободи в цьому темному царстві антиутопії», ‒ зазначив активіст.

З інтересом стежать за новим президентом України
Олексій Єфремов

За спостереженнями активістки з Судака Наталії Кириченко, у Криму все менше «співають од» президенту РФ.

«Особливо не змінилося, але стали менше співати оди. Коли приходить розуміння, що все, що відбувається навколо, зокрема й заслуга президента Росії та друзів його при владі, багато хто просто мовчить. Одиниці говорять як є ‒ дав олігархам усі прибуткові місця в країні. І лише невелика кількість особливо віруючих продовжує сподіватися, що всі складнощі ‒ це багатоходовий хитрий план для виходу з кризи. Насправді це вхід», ‒ повідомила активістка.

Представниця громадської організації «Ялтинський громадський актив» Олена Гукова у своїх спостереженнях відзначає кардинальнішу зміну ставлення кримчан до президента РФ.

І в автобусі, і на зупинці люди говорили, що Путіна ніхто сьогодні не слухає
Олена Гукова

«Ставлення змінилося від обожнювання до повного неприйняття. Особливо після його пенсійної реформи. Суджу не тільки за знайомими, але й за сьогоднішніми розмовами. Їздила до Лівадійської лікарні: і в автобусі, і на зупинці люди говорили, що Путіна ніхто сьогодні не слухає, ставили запитання, для кого він там виступає. Відгуки були тільки негативні, люди обурені його антисоціальною політикою. Фахівців у поліклініці не вистачає, нас посилають у Центр діагностики, а там великі черги! Так, до кардіолога мене записали на 20 серпня. Дай Боже, дожити. Поїхала в Центр діагностики, там запис на липень і серпень, тут теж фахівців не вистачає, адже зарплати маленькі, житла не надають. А Путін щороку говорить і говорить, але нічого не робить», ‒ розповіла активістка.

За її інформацією життя в Криму значно погіршилося.

«Ціни стали московські, а пенсії та зарплати низькі. Живемо так само, як і в глибинній Росії ‒ злидні та безправ’я, ось два слова, які характеризують наше життя. Люди шоковані знищенням санкційних продуктів. Особливо пенсіонери обурюються. Після підвищення пенсійного віку я вийшла на пікет з плакатом «Путін ‒ нахабний брехун», до мене підходили молоді люди та дякували», ‒ поскаржилася активістка.

За словами активістки руху «Вільний Крим» Еміне Ібраїмової, в Криму все частіше чути критику президента Росії.

«Все рідше чую захоплення Путіним серед кримчан, все частіше звучить його критика. Ставлення змінилося не на користь президента РФ», ‒ зазначила активістка.


Еміне Ібраїмова

Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД) змінив методику опитування про довіру Путіну після рекордно низьких результатів. Опубліковані ВЦВГД у травні цього року результати опитування показали зниження довіри Путіну до мінімуму за 13 років – 31,7 відсотка.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *