Боротьба з наркоманією в Криму: як це бачать чиновники та активісти

У Криму провели засідання антинаркотичної комісії за участю заступника голови російського уряду Криму Ігоря Михайличенка, на якому обговорили результати роботи правоохоронних органів з виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, а також підбили підсумки анонімного соціально-психологічного тестування учнів загальноосвітніх шкіл, закладів середньої професійної освіти в минулому навчальному році.

З нього випливає, що загальна кількість учнів шкіл, які пройшли тестування, склала 37 929 осіб. За результатами тестування до групи ризику віднесені п’ятеро школярів. На нараді відзначили, що з кожним роком охоплення учнів шкіл процедурою тестування зростає. У 2018-2019 навчальному році воно склало 77,1%, тоді як роком раніше ‒ 67,6%, а до групи ризику тоді були віднесені 62 людини. Охоплення тестуванням учнів професійних освітніх організацій у 2018-2019 навчальному році склало 52% від загальної кількості студентів, які підлягають тестуванню, і до групи ризику віднесені чотири людини, йдеться в документі.

Кримські громадські активісти скептично налаштовані щодо результатів тестування молоді та сумніваються, що таким чином можна боротися зі вживанням наркотиків.

На думку кримського опозиційного активіста Олексія Єфремова, тестування в навчальних закладах не завжди проводять якісно.


Олексій Єфремов, архівне фото

Скільки школярів вживають легальні наркотики ‒ алкоголь та тютюн, чому про це всі мовчать?
Олексій Єфремов

«Я сіяв добре-вічне у трьох різних кримських школах ‒ від скромної провінційної до модної приватної в столиці. І з повною упевненістю можу сказати, що це стандартне окозамилювання. Хоча ні ‒ анкети, можливо, дуже грамотні, за них ‒ «5», а за реалізацію на місцях ‒ самі розумієте, що. Майже кожна школа завалена своєю бюрократією, тому, в найкращому випадку, опитування взагалі не проводили, а в найгіршому ‒ видали «зі стелі» потрібний результат», ‒ розповів він.

Олексій Єфремов стверджує, що в Криму недостатньо приділяється уваги профілактичній роботі з молоддю.

«Скільки школярів вживають легальні наркотики ‒ алкоголь та тютюн, чому про це всі мовчать? Замість того, щоб витрачати час і гроші на комісії, збудуйте більше спортивних майданчиків, відкрийте більше безкоштовних гуртків і секцій, підтримайте громадських активістів та волонтерів, які працюють з важкими підлітками. Закрийте, а не кришуйте дилерів ‒ тоді буде результат», ‒ вважає активіст.

Російська журналістка Оксана Якубець у коментарі Крим.Реалії сказала, що не довіряє озвученій чиновниками інформації, зазначивши, що ще п’ять років тому в Криму не було такої проблемної ситуації з наркоманією.

«Довіри до інформації, яку виголосив Михаличенко, немає. Якщо він не бачить обмальований написами весь Крим із зазначенням інтернет-ресурсів, де цю дурь можна придбати, то йому краще піти, і не «топити» Сергія Аксенова, який і без того опинився в складній ситуації. Адже ще якихось п’ять років тому такого тотального «сольпрому» в Криму не було», ‒ зазначила журналістка.


Реклама наркотичних засобів на вулиці Керчі

Російський блогер Олександр Горний, який переїхав до Криму, назвав «катастрофічною» ситуацію з наркоманією на півострові.

«Упевнений, що у влади Криму досі немає всієї картини щодо наркоманії на півострові. Судячи з одного з чільних місць щодо СНІДу, яке займає Крим, проблема наркоманії є, і не просто є, а у квадраті. Навесні цього року я та мої колеги журналісти написали резонансні матеріали на цю тему, паралельно я багато спілкувався з представниками влади Криму. Вражає, але нікого не треба було переконувати, що проблема є, і вона катастрофічного рівня», ‒ сказав у коментарі Крим.Реалії блогер.

На думку Горного, для результативної боротьби з наркоманією в Криму необхідно проводити системну роботу не тільки з молоддю, а й з усіма зацікавленими сторонами.

Половина старшокласників і студентів мають досвід вживання наркотичних засобів
Олександр Горний

«Що стосується тестування школярів, то за цими сухими цифрами немає конкретики. За моєю інформацію, половина старшокласників і студентів мають досвід вживання наркотичних засобів, можливо, на нерегулярній основі. Тестування має бути регулярним. Потрібно проводити роботу з батьками, адже вони можуть виявити ознаки наркоманії у своїх дітей на ранніх етапах. Загалом, це має бути не кампанійщина, а системна та планомірна робота. Коли я говорив з кримськими чиновниками, громадськими активістами, звичайними людьми ‒ нікого не треба було переконувати, що проблема є і нею треба займатися. Чи готові були допомогти в цій боротьбі. Мабуть, багато хто стикався з цією бідою», ‒ повідомив блогер.

Активістка руху «Вільний Крим» Еміне Ібраїмова впевнена, що поки проблема наркоманії в Криму погіршується з кожним роком.


Еміне Ібраїмова

Проблема наркоманії серед молоді страхітлива
Еміне Ібраїмова

«Я працюю у сфері освіти та знаю ситуацію не з анкет. Проблема наркоманії серед молоді страхітлива. І якщо раніше вона торкалася старшокласників, то зараз з кожним роком вона стає все молодшою. Мені соромно було б озвучувати ці безглузді цифри з анкет для офіційного документа, тому що вони дають абсолютно неправдиву інформацію. Але хтось поставив галочку та списав кошти на ці акції. А уряд, подібно до страуса, сховався від проблеми за цими офіційними цифрами. З таким підходом проблема буде тільки погіршуватися», ‒ сказала у коментарі Крим.Реалії активістка.

Російська влада Криму стверджує, що кількість наркозалежних у регіоні не збільшилася за останні три з половиною роки і коливається на рівні чотирьох тисяч осіб.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *