Володарі грантів Путіна і годинників Януковича: хто йде до кримського парламенту від «Справедливой России»

У Криму продовжують готуватися до російських виборів до кримського парламенту та місцевих рад. Своїх майбутніх кандидатів у депутати представили вже у трьох російських партіях. Цього разу розповідаємо, хто піде до кримського парламенту від «Справедливой России».

Списки своїх майбутніх кандидатів у депутати «справедливороси» оприлюднили на конференції кримського відділення партії в Сімферополі. Окрім списків кандидатів у депутати кримського парламенту, були представлені майбутні кандидати в одномандатних округах.

«Сьогодні ми затвердили узгоджений з президією партії список кандидатів у республіканському окрузі та одномандатників у кримський парламент та Сімферопольську міськраду. Мої колеги довірили мені очолити регіональний список. У більшості він складається з молодих, перспективних кримчан з активною громадянською позицією. У нашій партії дійсно вітають нові кадри. У списку наші досвідчені партійці, наша опора й команда, з якою ми пліч-о-пліч працюємо з 2014 року. Не сумніваюся, що ми наберемо необхідну кількість голосів виборців і сформуємо фракцію «Справедливой России» в парламенті Криму та в місцевих міських радах», ‒ сказала голова кримської організації «есерів» Вікторія Білан.

Ми вирішили докладніше розповісти про першу п’ятірку «есерів», у яких найбільше шансів потрапити до нового складу кримського парламенту.

Рятівниця від санкцій

Лідер виборчого списку, 31-річна Вікторія Білан ‒ уродженка Сак, живе в Сімферополі.


Вікторія Білан

Вікторія Білан має вищу економічну освіту (закінчила Європейський університет у Сімферополі та ТНУ імені Вернадського), заміжня. Про себе розповідає, що до 2015 року працювала бухгалтером у Сакському технологічному технікумі. Потім пішла в політику «на хвилі «кримської весни», оскільки «не змогла залишитися осторонь».

Незважаючи на відсутність досвіду, політична кар’єра Вікторії Білан складається досить успішно. Вона відразу ж стала членом центральної ради «Справедливой России» і помічницею депутата Держдуми Росії, лідера цієї партії Сергія Миронова, який, як стверджують у партії, особисто опікується Кримом та Севастополем.

У 2016 році Вікторія Білан балотувалася в депутати Держдуми Росії за списком «Справедливой России», але не пройшла. У 2017 році вона очолила кримську організацію «Справедливой России», ставши наймолодшим керівником парторганізації в історії кримської політики.

Залучати інвестиції на півострів за допомогою блокчейну ‒ і тим самим обходити санкції

Вона також є членом російської Асоціації криптовалют і блокчейну. У 2017 році запропонувала російському уряду свій проєкт «Інвестиційна платформа Крим», який, на її думку, дозволить залучати інвестиції на півострів за допомогою сучасних цифрових технологій ‒ блокчейну ‒ і тим самим обходити європейські та західні санкції. Цю її ініціативу схвалили в Мінфіні Росії, повідомляє прес-служба Кримського федерального університету імені Вернадського.

З 2018 року Вікторія Білан перебуває у списку санкцій РНБО України. Згідно з документом, їй на три роки заборонено надавати візи в інші країни, заблоковані активи на території материкової частини України, щодо неї зупиняється виконання економічних і фінансових зобов’язань.

«Цього року я вирішила скористатися своїм правом і балотуватися в депутати кримського парламенту від партії «Справедливая Россия», тому що я виступаю проти монополії однієї партії і за справедливу, чесну владу. Адже, якщо задуматися, у кримському парламенті десятиліттями сидять одні й ті ж люди, яким не потрібні зміни. Судячи з усього, вони бояться критики та конкуренції. Я за нові обличчя, нові кадри, які чують людей, знають проблеми кримчан і допомагають їх вирішувати. <…> Молодість, сміливість, справедливість, честь і гідність ‒ це те, чого не вистачає в кримській політиці. Тому я йду туди, щоб це змінити», ‒ пише вона на своїй сторінці у фейсбук.

Серед своїх політичних цілей Вікторія Білан озвучує зниження цін на бензин у Криму, посилення покарання для чиновників за корупцію, покращення соціальної інфраструктури на півострові і соцзабезпечення кримчан.

Бізнесмен із Партії регіонів

Другий номер у списку кандидатів у депутати кримського парламенту в 36-річного Ділявера Кайданова ‒ підприємця та активіста із Алупки.


Ділявер Кайданов (праворуч)

За фахом Ділявер Кайданов економіст, раніше працював фінансовим директором московської будівельної фірми, потім очолював Фонд комунального майна Алупкінської міськради, був депутатом Алупкінської міськради від Партії регіонів.

Зараз Ділявер Кайданов очолює в Криму комерційну фірму, яка спеціалізується на діяльності автомобільного вантажного транспорту. Співпрацює з підконтрольною Росії кримською владою. З березня минулого року внесений до складу громадської ради при Службі Держбуднагляду Криму.

Захисники кримських споживачів

Під третім номером у списку до кримського парламенту йде Олексій Куклєв ‒ голова кримської організації «Союз підприємців і споживачів».


Олексій Куклєв

Він співпрацює з владою Сімферополя. Торік керував робочою групою з питань торгівлі та підприємництва при місцевій адміністрації, яка моніторила дотримання правил торгівлі та якості товарів і послуг у місті. У червні цього року увійшов до складу створеної при адміністрації територіальної тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин у Сімферополі.

Олексій Куклєв ‒ активний учасник проєкту «Захистимо споживача!», який реалізується за підтримки Фонду грантів президента Росії Володимира Путіна. Завданням проєкту є підвищення правової грамотності кримчан у питаннях захисту своїх споживчих прав, надання безоплатної правової допомоги кримським споживачам та їх захист у суді.

Торік Олексій Куклєв отримав подяку голови адміністрації Сімферополя за активну участь у роботі Громадської ради Сімферополя та особистий внесок у розвиток громадянського суспільства.

Четвертий у списку Таймураз Дедегкаєв. Про нього є найменше відомостей. За інформацією з відкритих джерел, він ‒ колега Олексія Куклєва у «Союзі підприємців та споживачів», один із засновників цієї організації. І разом з ним входить до робочих груп з торгівлі адміністрації Сімферополя. Паралельно займається бізнесом.

У 2016 році Таймураз Дедегкаєв був довіреною особою кандидата в депутати Держдуми Росії від «Справедливой России», кримчанки Олени Грица. Депутатом вона в результаті не стала.

Акушерка з годинником від Януковича

П’ятий номер ‒ 76-річна Галина Путінцева, мешканка Керчі, голова місцевого відділення «Справедливой России», голова міської Ради жінок і директор «Керченського медколеджу імені Петрової», яким вона керує 46 років.

Акушерка за освітою має низку нагород, отриманих за роки роботи в українській системі охорони здоров’я. Галина Путінцева є Заслуженим працівником охорони здоров’я України, Заслуженим працівником освіти АРК, нагороджена міжнародною почесною нагородою «Свята Софія» «за особистий внесок у відродження духовності, національної науки та культури України», почесним знаком «За заслуги перед містом» Керченської міськради, іменним подарунком від четвертого президента України Віктора Януковича ‒ «наручним годинником» (у 2010 році Галина Путінцева була його довіреною особою на виборах) та іншими нагородами.

Вона також є автором і співавтором трьох підручників для медичних вишів з медичної генетики та хірургії.

Галина Путінцева раніше керувала в Керчі окружним виборчим штабом з виборів президента України, народних депутатів України та членів місцевих рад. Двічі й сама обиралася депутатом Керченської міськради (представляла Партію регіонів).

У 2014 році вона брала активну участь у підготовці та проведенні «референдуму» в Керчі, підтримувала дії російської влади на публічних заходах і на телебаченні. Після російської анексії Криму Галина Путінцева балотувалася до кримського парламенту від «Справедливой России» в 2014 році, але вибори тоді програла.

У березні цього року вона отримала подяку від спікера Держдуми Росії В’ячеслава Володіна «за високе почуття обов’язку і відповідальності, активну громадянську позицію та сумлінну працю».


Галина Путинцева з В'ячеславом Володіним

Говорячи про завдання на ці вибори, Галина Путінцева заявляє про необхідність зміни ситуації в медичній сфері півострова та створення доступнішої для кримчан медицини.

«Високотехнологічна медична допомога є недоступною для багатьох верств населення. Це не справедливо. Багато людей не можуть собі дозволити діагностичні процедури дорогі, а це погіршує виявлення захворювань. І тому мені дуже імпонує, що своєю програмною метою «Справедливая Россия» ставить за мету, щоб висококваліфікована високотехнологічна медична допомога була доступна всім верствам населення», ‒ говорить вона.

Що обіцяють кримські «справедливороси»

У кримському відділенні «Справедливой России», на відміну від інших російських політичних сил у Криму, оприлюднили весь список своїх кандидатів. Інші показали тільки першу п’ятірку-десятку. У списку «есерів» до кримського парламенту йдуть бізнесмени, держслужбовці, чинні депутати місцевих рад та активісти. Деякі фігуранти виборчого списку одночасно висуваються і в одномандатних округах.

Майбутні кандидати в депутати не повідомляють про власні «кримські» програми на майбутні вибори. Вони йдуть на вибори із загальною партійною програмою, яка передбачає розвиток науки та освіти, підвищення оплати праці, підтримку та захист материнства й дитинства, покращення якості життя людей з інвалідністю, модернізацію житлово-комунальної сфери, підвищення якості Збройних сил Росії тощо.

У російській політичній системі «Справедливая Россия» вважається опозицією, її представники стабільно отримують місця в Держдумі Росії та місцевих радах. Однак у Криму вони поки при владі не представлені. На минулих виборах до кримського парламенту більшість мандатів отримали представники «Единой России». І лише п’ять місць дісталися представникам російської партії ЛДПР.

ДОВІДКА: На 8 вересня в анексованому Росією Криму та Севастополі заплановане проведення виборів депутатів російського парламенту та місцевих рад. Офіційний Київ, а також низка міжнародних організацій і багато країн світу не визнають російських виборів на півострові.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *