Олімпійська чемпіонка з Франціїї відвідала бабусю в Козятині

В Козятин – районний центр у Вінницькій області приїхала Олімпійська чемпіонка з боксу з Франції Естель Моссель.

Її батько приїхав в Україну вчитися на електротехніка. Там він зустрів українську дівчину з районного центру. Повернутися в Конго не вийшло – почалася війна. Хлопець добре говорив по-французьки і переїхав з родиною до Франції. Про це пише Gazeta.ua

Молодій парі доводиться доводити свою спроможність: Олена Мосселі влаштовується прибиральницею в старшій школі, її чоловік там же комірником. 18 серпня 1992 року в них народжується майбутня чемпіонка – Естель Мосселі..

З самого дитинства Естель ходить на класичні танці, на плавання і навіть на музику. Але в підсумку вибирає бокс.Тепер тренування потрібно було відвідувати не тричі на тиждень, а щодня. До всього цього додалося навчання на інженера і робота в якості адміністратора на торгових ярмарках.

August 22, 2016 – Rio De Janeiro, Bresil – Tony Yoka et sa compagne Estelle Mossely avec leurs medaille d or..—-EXCLU- (Credit Image: Global Look Press via ZUMA Press)

“Так, мені бувало важко через таке навантаження, але це і допомагало. Коли у мене не виходило в боксі, я переключалася на навчання, не втрачаючи занадто багато енергії. Таким чином я зберігала баланс і мотивацію весь час”.

Потрапити на Олімпіаду-2012 Мосселі не вдалося. Вона завжди планувала все заздалегідь і дуже розраховувала на путівку на цей турнір, щоб нарешті закінчити з навчанням і остаточно перейти в спорт. Невихід на такий бажаний турнір вибив дівчину з колії, але бокс вона не кинула – рідні вмовили продовжувати працювати над собою і відбиратися на Олімпіаду в Ріо.

Через два тижні без боксу Естель повернулася і стала працювати ще наполегливіше. Навіть стала єдиною дівчиною, яка поїхала на тренувальні збори на Кубу разом з чоловічою боксерською командою Франції. Мосселі прекрасно розуміла, що в цей раз вона не може змарнувати шанс і в 2016-му зобов’язана потрапити на головний турнір в житті боксера-любителя.

2016 й – тріумфальний рік в любительській кар’єрі Моссель: золото на чемпіонаті світу в Астані та тріумф на Олімпіаді в Ріо. Те, до чого з самого народження йшла та маленька дівчинка, чиї батьки переїхали з України до Франції. Вона приїхала на головний турнір в кар’єрі не просто взяти участь, а щоб повернутися додому із золотою медаллю.

Особливо круто, що батьки Естель перебували на трибунах, коли вона взяла золото 18 серпня – в день свого 24-річчя.

На цьому ж турнірі золоту медаль завоює її майбутній чоловік – Тоні Йока. Через три роки розіб’є екс-українця Олександра Дмитренка і буде вважатися одним з головних проспектів суперважкій категорії.

Крім золотої медалі Олімпіади, ще з юних років Естель мріяла побувати в рідних краях своїх батьків:

“Моя мати – українка, а батько – конголезець. Вони познайомилися в Україні, де навчався мій батько, але повернутися в Конго йому завадила що почалася війна. Незважаючи на те, що я і мій молодший братик народилися у Франції, я дуже б хотіла побувати і в Конго, і в Україні. Це мої витоки, і вони дуже важливі для мене”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *