Картини, які дарують тепло, радість і… життя

Дороги, що ведуть до мистецтва, сповнені тернів, але на них вдається зривати                                                                             прекрасні квіти. (Ж. Санд)

“Тишу може передати тільки живопис”, – писав знаменитий французький художник ХІХ століття Гюстав Моро. Він залишив для нащадків чудові картини, а також пожертвував свою майстерню разом з багатьма творами місту Париж, де тепер – приголомшливо розкішний музей Моро.

А в чиказькій діаспорі є художниця, яка любить тишу. Вона вважає, що саме тоді народжується цей таємничий момент повної присутності. Це – Христина Козюк. Її картини – глибина і філософське мислення,  добро і щастя сьогоднішнього дня.

В Чикаго Христина також відома своєю благодійністю.

ТИША

Христина Козюк народилася на заході України, в містечку Чортків. Чудова природа, річки, озера й гори, старовинні замки, барвисті вишивки, різьблені речі народних умільців – такими є спогади її дитинства. Першим вчителем дівчинки став дідусь, він навчав внучку малювати коней – дівчинка сиділа на його колінах, поки малював. Талант Христини проявився ще в дитинстві, мама дозволяла їй малювати фрески на кухонних стінах – вони були гордістю сім’ї протягом років.

У шкільні роки Христина брала участь у багатьох конкурсах під пильним оком вчителя Володимира Криницького. Найбільш значущою для неї стала перемога у міжнародному дитячому конкурсі в Польщі. Участь у майстер-класах викладачів Краківської Академії мистецтв та відвідування багатьох провідних галерей та музеїв міста підчас тижневого перебування в Кракові – що могло бути кращим нагородою для юної художниці! Саме ця подія виявилась вирішальною та вплинула на подальший вибір дівчини пов’язати своє життя з мистецтвом. Христина вступила до Національного Лісотехнічного Університету України (НЛТУ) на факультет дизайну.

В 2005 році, після закінчення вишу, переїхала до Сполучених Штатів Америки. Перші роки були зайнятi вивчення англійської мови і заощадження коштів для придбання необхідних для художника речей. На творчість часу не залишалося. Згодом вступила до Triton College на факультет “Дизайн Інтер’єру”. Наполеглива праця дала результати – в 2009-му році художниця продала свою першу картину.

НАТХНЕННЯ

“Натхнення є в тобі завжди, – вважає Христина. – Воно тільки підсилюється деякими моментами, наприклад, коли перебуваєш на природі, і захід сонця викликає в тобі цілу бурю почуттів. Або коли подорожуєш. Чи бачиш усмішку дитини, що тільки-но прокинулась. Натхнення починається з такого собі ланцюга – дивитись-бачити, слухати-чути, спостерігати-відчувати, а відтак втілювати свої емоції в щось видиме”.

У 2012-му році Христина вирішила присвятити своє життя мистецтву. Її креативність не має меж, часто нові ідеї не дають мисткині заснути. Своїм завданням художниця бачить зцілення людського життя від стресу з допомогою мистецьких засобів – через картини і художню терапію, творенням і трансформацією холодного простору шляхом змішаних технік і матеріалів.

Зараз картини Христини Козюк є в приватних і корпоративних колекціях – у Франції, Італії, Іспанії, Польщі, найбільше – в Сполучених Штатах Америки (Іллінойс, Мічіган, Нью Йорк, Конектикут, Теннесі, Джоржія, Індіана, Атланта, Флорида, Техас, Арізона, Каліфорнія). В квітні 2017-го року художниця виграла міжнародний грант, який забезпечив їй місячну художню резиденцію в Chateau Orquevaux, Франція. Тут талановита українка мала свою приватну студію, чудову мистецьку атмосферу та безмежне натхнення французькою весною. Підсумком перебування у Франції стала велика колекція олійних картин майстрині.

Христина Козюк брала участь і перемагала у багатьох виставках регіону Midwest Америки. Мала особисту виставку в Українському Національному Музеї в Чикаго, неодноразово виставляла свої колекції в Польському Музеї Америки Чикаго. Брала участь у відомій виставці “Спектрум” (Маямі, Флоріда). Художниця є активною членкинею багатьох мистецьких організацій.

БЛАГОДІЙНІСТЬ

Але найважливіше – картини Христини допомагають і зцілюють. Рятують життя і виліковують.  Дівчина постійно жертвує свої твори або кошти від їх продажу на благочинність.

Однак, в діаспорі вона стала відомою ще й своїми благодійними проектами. У вересні 2017-го Христина стала однією із засновниць 140-го відділу Союзу українок Америки (СУА) в Чикаґо. Для мистецьких аукціонів, які проводили підчас доброчинних вечорів, організованих відділом, союзянка дарує свої картини. Кошти від продажу спрямовуються на допомогу пораненим воїнам, котрі перебувають у шпиталях, сиротам війни на Донбасі, важкохворим українським діткам та іншим, хто потребують в Україні гуманітарної допомоги.

Відкрита, чуйна душа – ось що по справжньому надихає нас в мистецтві. В діаспорі Христина проводить майстер-класи змалювання, а союзянки на фестивалях та інших заходах розігрують її чудові картини в лотерею – щоб придбати, наприклад, новий інкубатор для недоношених новонароджених в Україні.

В діаспорі й в Україні Христина Козюк відома як “художниця з великим і добрим серцем”.

Додаткова інформація на сайті https://kozyukgallery.com/.

В статті використана інформація з сайту http://meest-online.com/

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *