Вигідно створювати сімейний бізнес — діаспорянин став відомим пекарем в Італії

В Італії бізнес може стати успішним, якщо його створити спільно з рідними. Родичі краще розуміють труднощі на етапі розвитку бізнесу, можуть підтримати або контролювати конкретний напрямок діяльності.

“Успіх приходить, коли справа робиться гуртом. За приклад беру італійців, які ведуть успішно сімейний бізнес. Для власної справи потрібні надійні люди, які можуть зачекати і пережити якісь труднощі. Важко самому все потягнути. Буде провал. Є ідеї відкрити власний бізнес. Можливо, це буде пов’язано з випічкою хліба. Але не просто пекарня, а сумісно з кав’ярнею. Але для цього треба мати – дружину і дітей, бо сам в полі не воїн”, – говорить Gazeta.ua Роман Олексюк з міста Кіцмань Чернівецької області. Виїхав до Італії 13 років тому у місто Беллуно району Венето. Працює пекарем.

Автор: фото надане Романом Олексюком

З роботою поміг мамин знайомий. Влаштували у пекарню до сеньйора Де Паріса Карло. Дав мені випробувальний термін 3 місяці. Мені все було цікаво. Все до дрібниць повторяв за сеньйором. По професії я не пекар, а агроном з червоним дипломом.

Автор: фото надане Романом Олексюком

Лише мову знав поганенько. Та італійці помогли її вивчити досконало. Вони дуже привітливі люди. Коли спілкуються і бачать, що їх не розуміють, повторюють сказане ще й за допомогою жестів. Виправляють слова. Крім того, слухав радіо, дивився телевізор, ходив в кінотеатр. На вулиці прислуховувався до місцевих людей. Намагався з ними заговорити.

Автор: фото надане Романом ОлексюкомНа роботі готую хліб до випічки. З готового тіста виліплюю різної форми булочки. Коли підходить — ставлю у піч.

Вранці свіжоспечену пухку випічку везу до італійців. Щодня маю замовлення від 150 сімей. Розробив маршрут по вулицях. Під’їжджаю до кожного двору і залишаю пакунок у спеціальній скриньці. Якщо господарі вдома, то підходять і вітаються. Залюбки хочуть поговорити зайвий раз.

Хто мене зустрічає, можуть замовити якусь особливість: або більш запечену булочку, або більш м’яку. Дякують, що дослухаюсь до їхніх прохань. Часто пригощають огірками, помідорами чи картоплею з власного городу. Одна клієнтка постійно дає домашні яйця.

Автор: фото надане Романом ОлексюкомІталійці не звикли набирати по кілька хлібин як в Україні. Щодня їдять свіже. Італійці не визнають вчорашньої їжі. Все викидають. Вони багато не готують. Випічку продаємо на кілограми, а не поштучно. Зазвичай, щодня замовляють по дві булочки. Деякі наважують в день з’їсти близько 15 булочок. Тому, звісно, їхні конверти в кінці місяця набагато товстіші. Це тішить. Раз у місяць вони отримують рахунок. По ньому сплачують за булочки та доставку. Середня вартість – 30 євро, якщо замовляли по дві булочки на день. Кіло коштує 4,50 євро.

Водночас Роман Олексюк працює у міжнародній компанії. Протягом останніх семи місяців у 189 країн просуває товари і послуги.

“Вони пов’язані з водою і здоровою їжею. Ще консультую людей як правильно харчуватися”, – пояснює Роман.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *