«Громадські ради – це фікція». Кримські активісти про рейтинг влади і демократії

У Сімферополі на засіданні громадських рад Криму підписали меморандум про створення координаційної ради підконтрольної Росії «Громадської палати Криму» і громадських рад при виконавчих органах державної влади.

Коментуючи підписання цього документа, голова російського уряду Криму Сергій Аксенов заявив, що меморандум «передбачає створення умов для участі громадян у вирішенні найбільш важливих питань економічного, соціального, економічного та культурного розвитку Криму, розгляд і обговорення громадських ініціатив з цих питань, а також забезпечення взаємодії громадян і некомерційних організацій з органами влади».


Сергій Аксенов

«Мова йде не тільки про контроль, але, в першу чергу, про взаємодію, ефективну роботу та досягнення конкретних результатів за підсумками нашої спільної роботи», – написав Аксенов на своїй сторінці у Facebook.

На думку російського блогера Олександра Горного, створення координаційної ради «Громадської палати Криму» пов’язане з бажанням влади утримати падіння рейтингу правлячої партії.

Усі реальні проблеми піднімали і вирішували незалежні громадські активісти
Олександр Горний

«На мій погляд, це силіконова історія, яка носить більше імітаційний характер, ніж реальне бажання. Можливо, щось вони й обговорюватимуть, але всі реальні проблеми піднімали і вирішували незалежні громадські активісти, яких Аксенов і його оточення панічно бояться. Я б цю історію відніс до передвиборної», – розповів Крим.Реалії блогер.


Олександр Горний

Він зазначив, що координаційна рада може бути використаний для створення видимості громадської підтримки непопулярних рішень влади.

«Як варіант, ці силіконові об’єднання потрібні для підтримки різних неподобств. Ось де ці громадські активісти були, коли спливла інформацій про забудову унікальної обсерваторії в Науковому Костянтинівськими багатоповерхівками? Це злочин, і вони його мовчки покривають», – зазначив Горний.

Скептично оцінив у коментарі Крим.Реалії ініціативу зі створення координаційної ради кримський бізнесмен Олег Зубков, зазначивши, що це не допоможе підняти рейтинг російської партії влади.


Олег Зубков

«Стара гвардія, яка обслуговує інтереси Сергія Аксенова, не здатна консолідувати громадські організації та налагодити плідну їх роботу. Вони роблять те, що повинні робити перед виборами, згідно зі своїми партійними методиками, однак ці передвиборні викрутаси не сильно допоможуть підняти рейтинг правлячої партії, на них чекає сумний кінець, хоча в цій країні, можливо, це станеться не так швидко, як би хотілося», – заявив бізнесмен.

Кримський проросійський активіст Сергій Дудченко вважає, що громадські ради при органах російської влади є «імітацією громадянського суспільства», бо захищають не інтереси суспільства, а партії влади.

Ці структури створені для лобіювання місцевих бізнес-структур та інтересів партійців
Сергій Дудченко

«Я зіткнувся з громадською радою Сімферопольської міськадміністрації і Громадської палати з питання сміттєвого заводу в Кам’янці. До останньої хвилини, незважаючи на заборонні документи, Генплан і прокуратуру, вони запевняли жителів міста, що завод законний, безпечний і необхідний. Так що ці структури створені для лобіювання місцевих бізнес-структур та інтересів партійців», – розповів Крим.Реалії активіст.

На думку представника громадської організації «Громадський актив Коктебеля» Бориса Яремка, громадські ради в Криму ніяк не впливають на владу.

Громадські ради – це просто фікція. Створені партією влади для створення видимості демократії
Борис Яремко

«Громадські ради – це просто фікція. Створені партією влади для створення видимості демократії. Вони не працюють. Пропозиції громадських рад носять рекомендаційний характер. Влада – чиновники адміністрацій і депутатський корпус на чолі з головами міськрад – їх не виконують. Це порожнє балабольство», – заявив у коментарі Крим.Реалії громадський активіст.

Активістка громадського руху «Вільний Крим» Еміне Ібраїмова впевнена, що російська влада Криму створила координаційну раду не для того, щоб радитися з представниками громадськості.


Еміне Ібраїмова

Влада чує тільки саму себе. Робить те, що хоче, і як хоче
Еміне Ібраїмова

«З ким це кримська влада вирішила порадитися? Кого вона вирішила послухати? Громадських активістів Криму? Навіть не смішно. Влада чує тільки саму себе. Робить те, що хоче, і як хоче. Крим сьогодні для влади – це гаманець. Крим завжди був туристичною зоною. Практично всі жителі були «заточені» на туриста. Значить, це створення умов розвитку для туристичного бізнесу. А ми що бачимо? Загиджені пляжі, каналізаційні стоки в море. Обгороджені парканами колишні оздоровниці, перетворені на маєтки розбагатілих чинуш. Скоро турист сюди точно не поїде», – заявила активістка.

Ібраїмова нагадала про проблеми півострова, про які неодноразово заявляли громадські активісти.

«Влада катком проїжджає по кримській природі, перетворюючи все навколо себе в щебінь і пісок, залишаючи після себе пустелю. Побудований міст не приніс грошей в Крим. Не йде сюди бізнес. Схоже, що і траса «Таврида» не стала для влади перемогою. І не дай Боже, якщо залишиться за нею назва «дорога смерті». Не потрібні владі ні порадники, ні туристи, ні самі жителі Криму. Ніхто їй не потрібен. Координаційна рада – це завжди обговорення, суперечка, не завжди приємна. А владі потрібна тиша. Бо гроші люблять тишу», – вважає активістка.

За інформацією міністра внутрішньої політики, інформації та зв’язку в російському уряді Криму Сергія Зирянова, за підсумками першого півріччя 2019 року кількість громадських рад, що діють при органах російської виконавчої влади Криму, становить 36 одиниць, у кримських містах створено 29 громадських рад. Загалом у Криму 65 громадських рад. Кількість членів рад, станом на 25 липня, становить 604 особи, в громадських радах при виконавчих органах російської державної влади – 347 осіб, у міських – 257 осіб.

Довідка: У Криму і Севастополі 8 вересня російська влада планує провести вибори депутатів кримського парламенту і місцевих рад. В Україні, США, ЄС і низці країн світу не визнають законність проведення Росією виборів на анексованому півострові.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *