У Гошеві молилися до Богородиці з нагоди свята Гошівської чудотворної ікони Божої Матері

5 серпня у Гошівському монастирі відбулись урочисті моління з нагоди свята Гошівської чудотворної ікони Божої Матері.

Богослужіння Утрені, співана вервиця та Молебень до Богородиці – це ті молитви, які вірні промовляли до Бога, щоб прославити діяння небесної заступниці. 

Відтак розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Дмитро Григорак, Єпарх Бучацький, у співслужінні з Протоігуменом провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, ігуменом Гошівського монастиря о. Вінкентієм Слободяном, ЧСВВ, василіянськими ієромонахами з двох українських провінцій та пресвітерами, які приїхали на це свято.

Багато вірних із різних околиць долучилися до богослужіння та численно приступали до Святих Таїнств Покаяння та Євхаристії.

У гомілії владика Дмитро ділився своїми думками про двох жінок із Євангелія – Марту і Марію. Проповідник зазначив важливу тезу про потребу слухати Слово Боже, а відтак – діяти. 

Крім того, Архиєрей розповів про подію, яка сталася 4 серпня 1987 року, коли частина єпископів, священників та мирян Української Греко-Католицької Церкви оприлюднили Заяву про вихід із підпілля УГКЦ, яку адресували Папі Івану-Павлові ІІ й Генеральному секретарю ЦК КПРС Михайлу Горбачову, заявляючи таким чином про існування цієї Церкви та її легалізацію, незважаючи на насильну ліквідацію та переслідування її разом із ієрархією, духовенством і вірними. Не знали вони, що буде далі, але надіялися на Бога та молитви. «Бачимо, що нема такої проблеми, яку не можна вирішити, коли з вірою та наполегливістю молитися, зокрема, до Богородиці». Архиєрей розповів про деякі історичні факти, коли християни, молячись на вервиці, перемагали труднощі. Говорячи про численні ідеологічні небезпеки, які загрожують християнській вірі сьогодні, проповідник також закликав до молитви на вервиці, яка є свого роду зброєю християн. 

На завершення владика Дмитро застеріг від байдужості у вірі. А для цього потрібно черпати свою силу зі Слова Божого та діяти, щоб поширювати у світі добро. «Будьмо разом з Богом та в єдності між собою», – запросив Архиєрей.

Після богослужіння усі присутні просили миру для України, заспівавши «Боже великий, єдиний». Ієромонах Вінкентій Солободян, ЧСВВ,  подякував владиці за спільну молитву, а опісля владика Дмитро уділив усім Апостольське благословення. На завершення святкування відбувся творчий виступ ієромонаха Павла Саврана.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://osbm.in.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *