Владика Йосафат Мощич взяв участь у хіротонії єпископа Яссів (Румунія)

Єпископ Чернівецький Йосафат Мощич 6 серпня 2019 року взяв участь у єпископській хіротонії владики Іосифа Паулеця, а відтак – в інтронізації – введенні єпископа на престол римо-католицької єпархії в Яссах (Румунія).

У цей день християни за новим календарем святкували Преображення Господнє. Варто зауважити, що Яська єпархія РКЦ найчисельніша в Румунії. На святкування прибуло понад 15 єпископів із Румунії та з-за кордону, близько 400 священиків, богопосвячені особи, представники державної влади та численні миряни.

Владика Йосафат на Богослужіння прибув у супроводі синкела єпархії о. Валерія Сиротюка й о. Миколи Николаїшина, генерального вікарія для греко-католиків Румунії.

Преосвященний Іосиф Паулець до недавного часу був деканом Буковинського благочиння та парафіяльним священиком у римо-католицькій парафії  Святого Іоана Непомука Сучава (80 км до Чернівців). До речі, о. Іосиф приїздив раніше з іншими священиками як паломник до Чернівецької чудотворної ікони «Надія Безнадійних» катедрального храму УГКЦ Чернівців. 

6 липня 2019 року Папа Франциск проголосив Іосифа Паулеця єпископом Ясів. Того ж дня Святіший Отець прийняв прохання про відкликання єпископа Петру Ґергеля з керівництва Яської єпархії РКЦ, якою він керував 41 рік, а відтепер служитиме в Церкві як єпископ-емерит.

Українські гості подякували сусідам за запрошення відвідати чудове місто на кордоні України та Молдови. Преосвященний Йосафат на згадку про відвідини сусідньої румунської єпархії залишив своєму колезі владиці Іосифу ручний дерев’яний хрест роботи українських різьбярів.    

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.cv.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *