У Бучацькій єпархії встановили пам’ятник Герою України генералу Сергію Кульчицькому

У місті Чорткові Бучацької єпархії 4 серпня 2019 року урочисто відкрили пам’ятник Герою України, керівнику управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії, генерал-майору Сергію Кульчицькому, який загинув під Слов’янськом у 2014 році, виконуючи свій військовий обов’язок.

Чортків не випадково став місцем встановлення такого пам’ятника, адже саме цей край є рідним для батьків Сергія Кульчицького та його дружини.

А з Тернопільщиною майбутнього генерала пов’язувало ще й те, що з 1992 по 1995 роки він проходив тут, у Тернополі, військову службу на посаді заступника командира, а згодом й командира 14-го окремого батальйону Національної гвардії України.

На відкриття погруддя українському патріотові до Чорткова зібралися численні представники духовенства, громадськості, обласної та місцевої влади, учасники бойових дій, рідні Героя.

Поминальну Панахиду очолив Єпарх Бучацький Димитрій Григорак, який звертаючись до присутніх, висловив співчуття рідним і близьким генерала, а також заохотив всіх любити Україну в усіх обставинах щоденного життя та подякував меценатам, які спричинилися до встановлення пам’ятника. «Немає більшої любові, як віддати своє життя за своїх друзів, вчить нас сам Господь. Цей пам’ятник буде стояти довго і нагадувати дітям і внукам про те, що герої не вмирають, їх пам’ять вічна», – сказав єпископ.

Присутні молитвою вшанували світлу пам'ять Людини, для якої любов до України та вірність присязі були не гарними словами, а життєвим кредо та керівництвом до дії.

Після розпаду Радянського Союзу молодий військовий міг обирати для себе місце служби. І він обрав Україну й цьому вибору був вірний до кінця свого життя. Сергій Кульчицький завжди був на передовій життя, вірний наказу та службовому обов’язку. Пліч о пліч зі своїми бійцями, розділяючи з ними невигоди та небезпеки армійського побуту. Разом із ними, 29 травня 2014 року, він вирушив й на своє останнє завдання в зоні АТО під Слов’янськом, і, разом і з ними загинув у палаючому гелікоптері, підбитому ворожою ракетою. Мужній, вольовий, справедливий, рівний у стосунках, відповідальний та принциповий – так про нього згадують колеги-військовики, які й досі не можуть повірити, що Генерала немає поруч із ними.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://www.buchacheparchy.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *