Блаженніший Святослав очолить Паломництво Синоду Єпископів УГКЦ до Флоренції

Українська парафія святого Архистратига Михаїла міста Флоренція, у днях 13-15 вересня, запрошує усіх взяти участь у Загальноцерковному Паломництві до Флорентійського Катедрального собору для вшанування мощей святого Івана Золотоустого. Паломництво очолить Блаженніший Святослав у супроводі Синоду Єпископів УГКЦ.

У рамках Паломництва будуть відзначені дві історичні події: 580 років з часу проголошення Флорентійської Унії (6 липня 1439 року) та 55 років візиту Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого до Флоренції (24-26 січня 1964 року), який бажав пройти слідами свого славного попередника, учасника Флорентійського собору (1439), Київського Митрополита і першого нашого Кардинала Ісидора, який тоді закликав соборових отців до взаємної співпраці, щоб «вложений труд не пішов на даремно і не став посміхом для нащадків та ворогів».

Програма паломництва:

13 вересня 21:00 Базиліка SS. Annunziata – Акафіст до Пресвятої Богородиці

14 вересня 18:00 Баптистерій (Battistero) – Акафіст до святого Йоана Золотоустого

15 вересня 13:30 Катедральний собор (Duomo) – Архієрейська Божественна Літургія

                   17:00 Palazzo Vecchio (Salone 500) – Зустріч прочан з мером Флоренції

Паломництво розпочнеться у п’ятницю 13 вересня о 21:00 служінням Акафісту до Богородиці у Марійському Санктуарію Флоренції, у Базиліці Благовіщення Пречистої Діва Марії (SS. Annunziata). У посвяті непорочному серцю Марії, українська спільнота Флоренції разом з усіма прочанами буде молитися за мир і припинення війни в Україні та у всьому світі. А також усі згадають праведного Джорджо Ла Піра, мера Флоренції в 1951-1965 роках, невтомного будівничого миру та свідка християнської милосердної любові, який мав дружні зв’язки з Патріархом Йосифом Сліпим. Цього року виповнюється 60 років Прощі Ла Піри до Фатіми. Цією прощею він бажав розпочати своє паломництво до Москви та Києва, яке відбулося 15 серпня 1959 року, щоб донести до керівників радянської влади послання Фатімської Богородиці про навернення Росії, щоб світу був дарований мир. Продовжуючи пророчу місію Фатіми, Ла Піра доручив реалізувати текст Акафісту до Богородиці, щоб розіслати його усім єпископам Італії, які в той час приготовлялися до Другого Ватиканського Собору, прохаючи їх сприяти пізнанню східної духовності для того, щоб ще більше оживити віру і надію християн та молитися за мир у світі.

У суботу, 14 вересня Блаженніший Святослав разом з Єпископами Синоду УГКЦ прибудуть до Флоренції. О 18:00, у Баптистерію (Battistero), спільно з місцевим Архієпископом кардиналом Джузеппе Беторі, священиками та паломниками, буде відслужено Акафіст до святого Йоана Золотоустого, свято якого, за григоріанським календарем, випадає якраз цього дня. Акафіст буде служитися перед мощами святого.

Кульмінаційним днем Паломництва буде неділя 15 вересня. О 13:30 у Катедральному соборі буде віслужена Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав у співслужінні Синоду Єпископів УГКЦ, Флорентійського Архієпископа, українських та італійських священиків. Ця Літургія буде гарною, щоб саме з серця Флоренції, її Катедрального собору Санта Марія дель Фйоре, де 6 липня 1439 року було підписано Акт об’єднання Христової Церкви, було почуто голос УГКЦ – свідка неподіленого християнства, спадкоємиці Володимирового Хрещення та правонаступниці Київської Церкви, Церкви українського народу, яка свято береже свою історію, своє передання, плекає добрі стосунки з Матір’ю-Церквою древнього Константинополя та залишається сьогодні, як і тисячоліття тому, у повній єдності з намісником апостола Петра, Святішим Отцем Папою Римським.

Усі богослужіння триденного паломництва буде співатиме, запрошений міста Надвірна на Гуцульщині, Народний Камерний хор “Felicio”.

Щиро запрошуємо усіх до Флоренції на Прощу, щоб спільно помолитися за єдність Христової Церкви та засвідчити ідентичність нашої УГКЦ, яка цього року 17 вересня святкує 30 років виходу з підпілля. Нехай святі мученики УГКЦ комуністичних переслідувань ХХ століття, мученики за єдність Київської Церкви з Наступником апостола Петра моляться за нас і покріплюють усіх нас у ці нелегкі часи.

о. Володимир Волошин

Додаткова інформація:

Тел. +39 329 355 2779 (SMS, WhatsApp, Viber)
E-mail voloshyn73@yahoo.it

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *