«Лейтмотив цього ювілейного року – подяка Богові за наших попередників», – о. Марко Семеген про святкування ювілею собору святої Софії у Римі

1 вересня відзначається 50-ліття освячення собору святої Софії у Римі – «третьої Софії», після Софії Константинопольської та Софії Київської. Цей собор заклав і освятив партіарх Йосиф Сліпий, 35-та річниця відходу якого вшановується 7 вересня. Про відзначення ювілейного для УГКЦ та собору святої Софії року у програмі «Добра розмова» на «Воскресіння. Живе радіо» розповів ректор собору о. Марко Семеген, який також є президентом Релігійного товариства «Свята Софія».

«Лейтмотив цього ювілейного року – подяка Богові за наших попередників. За патріарха Йосифа Сліпого та його співробітників, за те, що він створив такий потужний духовний і інтелектуальний осередок, щоб зберегти у Римі нашу єдність, – каже отець. – Йосиф Сліпий, будучи звільненим із сибірського полону, не міг повернутися в Україну. І будує у Римі цей собор, третю Софію, як прокатедру УГКЦ – храм, який збирає у розсіянні сущих, місце молитви, віри і думки… Це його духовне дітище, яке він збудував, будучи вільним, але на чужині…»

Собор Святої  Софії – одна із трьох українських церков у Римі, найбільша і найпотужніша. Це ректоральна церква, оскільки перебуває на території латинської парафії, проте має повноцінну автономію від римського кардинала. Нещодавно закінчено черговий етап великої реставрації собору, який є пам’яткою культури, архітектури та мистецтва – зокрема, відреставровано цінні мозаїки Святослава Гординського та іконостас роботи Ювеналія Мокрицького, проведено значні роботи для збереження й укріплення фасаду собору.

Отець Марко Семеген розповів про програму відзначання ювілейного року собору святої Софії у Римі за участі Блаженнішого Святослава, Синоду УГКЦ, отців Церкви. Планується велика проща паломників з України на ці торжества.

28 серпня, у празник Успіння Пресвятої Богородиці, розпочнеться форум за участі членів товариства «Свята Софія», паломників; семінаристи Львівської духовної семінарії співатимуть на Літургії; запланована аудієнція із Блаженнішим.

29 серпня відбудеться Літургія на гробі священномученика Йосафата на престолі святого Василія Великого у базиліці святого Петра – головній святині католицького світу.

30 серпня відбудеться ще одна визначна Літургія – вперше за багато років, у базиліці святого Климента, четвертого Папи Римського.

«Це символічний і знаковий момент, оскільки постать святого Климента пов’язана з Україною, – пояснює отець Марко. – Це перший історичний християнський місіонер, який проповідував Євангеліє на теренах України і загинув на Кримському півострові. Його мощі шукали й знайшли Кирило і Мефодій, частку їх передано до Риму…»

31 серпня, у суботу, собор святої Софії і музей патріарха Йосифа буде відкритим для паломників. Пополудні відбудеться презентація книги Морріса Веста «Черивики рибалки» в українському перекладі – художній життєпис патріарха Йосифа Сліпого. За цією книгою у 1968 році був знятий художній фільм. Увечері відбудеться Велика архиєрейська вечірня за участі Блаженнішого Святослава і демонстрація документального фільму Олени Мошинської «Блаженніший» – другої частини дилогії про патріарха Йосифа.

У неділю, 1 вересня, о 10.00 відбудеться Божественна Літургія за участі Блаженнішого Святослава та всіх членів Синоду УГКЦ. По закінченні – освячення ювілейного хреста у дворі собору. Символічно, що хрест виготовлено у Львові, з українського білого каменя – з духовної батьківщини партіарха Йосифа. По закінченні – святочні академії, хоровий концерт тощо. Також виступатиме оркестр Львівської духовної семінарії, засновником якої був патріарх Йосиф.

Повінстю стрім програми можна подивитися тут:    

reradio.com.ua

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *