У неділю завершилася XIV міжнародна піша проща родин мігрантів

З благословення Голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владики Йосифа Міляна з 2 до 11 серпня 2019 року в Україні відбувалася XIV міжнародна піша проща родин мігрантів із Самбора до Зарваниці.

Цього року у ній взяло участь 268 паломників із 9 областей України (Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Донецької, Житомирської та Вінницької) віком від 7 до 86 років. З наближенням до Зарваниці кількість паломників постійно збільшувалася, оскільки до прощі приєднувалися люди з придорожніх міст і сіл.

У прощі взяли участь особи, котрі були або є зараз заробітчанами у 16 країнах: Угорщині, Італії, Чехії, Німеччині, Польщі, Іспанії, Канаді, США, Голландії, Швеції, Англії, Мексиці, Румунії, Греції, Словенії та Ізраїлю. У молитовну дорогу також вирушили паломники, рідні яких зараз працюють на заробітках у 12-ти країнах: Польщі, Чехії, Німеччині, Італії, Іспанії, Ізраїлі, Литві, Росії, США, Канаді, Данії та Австрії. Духовний супровід прощі здійснювали священики Київської архиєпархії УГКЦ о. Антон Борис (духовний провідник прощі) та о. Іван Стефанишин.

Засновником прощі мігрантів і їх родин є світлої пам’яті о. Василь Поточняк, який свого часу в Італії зорганізував понад 70 українських парафій. Сьогодні ця проща є найдовшою в Україні: за 10 днів її учасники проходять в середньому 300 км. Щороку організатори вибирають інший маршрут для прочан, які проходять його з молитвою за мешканців придорожніх міст і сіл та добробут нашої держави.

За традицією, під час прощі її учасники харчуються лише тим, що їм посилає Бог через добрих людей. Цього року шлях прочан проходив, зокрема, через місто Долину, де підтримати їх їжею та ночівлею охоче погодилися парафіяни храму «Серця Ісуса і Серця Марії». Варто пригадати, що кожного року тут зупиняються на ночівлю учасники прощі з Івано-Франківська до Гошева. Парафіяни місцевого храму під керівництвом о. Вітольда Левицького організовують для них ночівлю і харчування. Так само радо 4-5 серпня місцеві парафіяни прийняли у себе учасників прощі мігрантів.

Хоча до храму «Серця Ісуса і Серця Марії» у м. Долині паломники прийшли пізно (пів десятої вечора), однак усі взяли участь у Молебні до Богородиці та смачній вечері. Після цього для прочан було організовано концерт духовної пісні у виконанні о. Вітольда Левицького. Слухаючі пісні, гості нашого храму відчули духовне піднесення, захоплення і радість, про що свідчать їх теплі оплески вдячності. Також прочани були приємно здивовані можливістю парафії приймати таку велику кількість людей: тут є декілька спальних приміщень та ванних кімнат. Частину людей прийняли у себе вдома місцеві парафіяни.

Хочемо подякувати усім, завдяки кому ми змогли організувати ночівлю та харчування прочан. Це стало можливо завдяки підтримці парафіян храму «Серця Ісуса і Серця Марії», а також парафій «Різдва Пресвятої Богородиці» та «Святого Андрія Первозванного» м. Долини і небайдужих підприємців міста.

Повідомила Тетяна Яблінська,
катехит парафії «Серця Ісуса і Серця Марії» м. Долини

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *