Учні української школи Пресвятої родини в Помпеях відвідали історичні пам’ятні місця в Києві

13 дітей 5-6 класів української суботньої недільної школи Пресвятої родини в Помпеях відвідали історичні пам’ятні місця в Києві, щоб ближче пізнати Україну.

Учнів супроводжували сестри Згромадження Пресвятої Родини сестра Магдалина Леськів та сестра Софія Летнянка, які провадять школу в Помпеях.

Як розповіла Департаменту інформації УГКЦ сестра Софія, учні походять з українських сімей, що проживають в Італії. Частина дітей народилися вже в Італії, частина приїхали жити в Італію в маленькому віці.

«У 5-6 класах ми якраз вивчали історію України, говорили про пам’ятні місця, що в Києві. І ми хотіли, щоби вони побачили, яка Україна є великою гарною країною. Бо діти зазвичай, коли приїжджають в Україну, вони відвідують лише своїх родичів у селах і практично не подорожують країною», – зазначила сестра Софія.

Поїздка відбулася за кошт батьків учнів.

«Діти були вражені і дуже задоволені побаченим. Було б добре, як би була якась державна програма для українських дітей, які народилися за кордоном. Бо вони знають про Україну дуже мало, а ми як Церква не в силі дати їм весь необхідний матеріал для цього», – додала вона.

Учні також відвідали резиденцію у Княжичах, де жив Блаженніший Любомир Гузар. Владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду єпископів УГКЦ провів їм екскурсію. Побували діти також у Патріаршому Соборі Христового Воскресіння і помолилися в крипті, де похований Блаженніший Любомир.

Крім того, діти відвідали могилу Тараса Шевченка в Каневі.

МЗС організувало для дітей екскурсії в Софію Київську та Музей історії. Також учні відвідали Меморіал Жертвам Голодомору та Музей становлення української нації.

Учні з Італії побували і на місці розстрілу Героїв Небесної Сотні.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *