У Києві з нагоди прощі до Патріаршого Собору презентували постать о. Климентія Шептицького

Сьогодні, 17 серпня, урочистою Божественною Літургією розпочали VІІ Всецерковну прощу до Патріаршого Собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.

Після молитви відбувся круглий стіл та відкриття виставки про блаженного о. Климентія Шептицького.

Під час круглого столу паломникам розповіли про світський і монаший періоди життя блаженного Климентія Шептицького.

Так, дослідник біографії о. Климентія Іван Матковський представив його життєвий шлях до вступу в монастир. Зокрема він розповів про першу надруковану наукову біографію отця Климентія Шептицького і книгу листування з рідним братом Станіславом. Науковець зазначив, що ці листи були знайдені у Студіоні, монастирі біля Риму. За його словами вони відкрили нам, які були відносини в родині Шептицьких між братами, а також між батьками й дітьми.

У свою чергу ієромонах Юстин Бойко, голова оргкомітету зі вшанування 150-річчя о. Климентія Шептицького, розповів про його монаший період життя. Ієромонах відзначив те, у якому віці о. Климентій вступив до монастиря. «Блаженному тоді виповнилося 43 роки, а перед тим він зробив успішну світську кар’єру. За це о. Климентія дуже цінували духовенство та вірні», – сказав о. Юстин.

Слід відзначити, що о 15:00 молилисяМолебень до Києво-Зарваницької ікони Богородиці у храмі Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій Могилі та звершили процесійний хід до Патріаршого Собору УГКЦ.

 Прес-служба Київської Архиєпархії

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *