Розпочинається Всесвітня Асамблея «Релігії за мир»

Розпочинається Всесвітня Асамблея «Релігії за мир»
У Німеччині відбудеться 10-та Всесвітня Асамблея «Релігії за мир», під час якої обговорюватимуться, насамперед, питання щодо участі релігійних провідників у мирному розв’язанні конфліктів.

Світлана Духович – Ватикан

Від 20 до 23 серпня 2019 р. в німецькому містечку Ліндау, що на березі Боденського озера, відбуватиметься 10-та Всесвітня Асамблея міжнародної неурядової організації «Релігії за мир». У заході, що має тему «Дбати про наше спільне майбутнє. Сприяти добробуту всіх», візьмуть участь понад 800 релігійних лідерів основних та традиційних релігій світу, молодь та жінки із 100 різних країн, а також 100 представників урядів, міжурядових організацій та громадського суспільства.

Зусилля, спрямовані на поширення миру

«Релігії за мир» – це найбільша у світі міжрелігійна мережа, яка, починаючи з 1970-го року, виступає за мирне та справедливе співжиття, побудоване на взаємній пошані, на кращому розподілі земних ресурсів за допомогою виховання до миру, діалогу, поширення ідеалів братерства й примирення, виступаючи за роззброєння та співпрацю між народами. Особливість цієї організації полягає в тому, що її учасники намагаються досягнути цю мету за допомогою духовних засобів кожної релігії.

Всесвітня мережа 

До організації входять представники великих релігій світу, таких як буддизм, конфуціанство, християнство, іудаїзм, індуїзм, іслам, а також представники інших місцевих релігійних традицій. Вона є вільною від впливу будь-якої політичної та економічної влади й визнана Організацією Об’єднаних Націй як неурядова організація з головним осідком у Нью-Йорку та з представництвами в різних країнах світу. Організацію «Релігії за мир» очолює Всесвітня Рада релігійних старійшин, до неї входять шість регіональних та понад 90 національних осередків, а також Всесвітня мережа жінок віри та Всесвітня міжрелігійна мережа молоді.

Під час попередніх Всесвітніх Асамблей «Релігії за мир» були прийняті рішення, що сприяли розв’язанню конфліктам на Балканах, у Західній Африці, на Близькому Сході, в Шрі-Ланці та Індонезії.

Папа: молитися й трудитись на користь миру 

Звертаючись до представників руху «Релігії за мир» у Ватикані 18 жовтня 2017 р., Папа Франциск підкреслив, що «віруючі кожної релігії покликані прагнути миру й молитися за нього; а всі люди доброї волі, особливо ті, що займають відповідальні пости, покликані серцем, розумом і руками трудитися на користь миру, бо мир потрібно «майструвати». І в цьому процесі мир і справедливість будуються разом». Вказуючи на особливу й незаміниму роль релігій у будівництві миру, Святіший Отець зазначив: «Коли мова йде про мир, то вони не можуть залишатися нейтральними, ані двозначними».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *