Для випускників шкіл із окупованих територій, котрі хочуть складати ЗНО, плануют…

Для випускників шкіл із окупованих територій, котрі хочуть складати ЗНО, планують спростити процедуру перетину лінії розмежування вогню

Освітнім потребам різних категорій громадян в умовах нової суспільно-політичної реальності була присвячена прес-конференція (2 квітня 2015 року) голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич. Голова комітету відзначила декілька напрямів в освітній галузі, якими опікується та над якими працює сьогодні комітет.
По-перше, це допомога у вирішенні проблем дітей та студентів, що проживають на звільнених від окупантів територіях та зазнали значних страждань. Так, за час бойових дій на Луганщині були пошкоджені та зруйновані 40 навчальних закладів.
Також у фокусі уваги – турбота про долю випускників шкіл, які залишилися на тимчасово окупованих територіях Донбасу, але прагнуть вчитися в Україні. Держава буде всіляко підтримувати молодь, яка своє майбутнє пов’язує з майбутнім України. Наприклад, складання тесту з української мови для таких випускників з 24 квітня перенесено на червень. Планується спростити процедуру перетину лінії розмежування для тих, хто буде складати ЗНО в регіонах України, та забезпечити їх проживання в інтернатних закладах.
Сьогодні на часі й розв’язання соціальних проблем ветеранів АТО: допомогти отримати нову професію, працевлаштуватися та інше.
Наступного тижня з представниками Світового банку буде обговорюватися питання створення Програми щодо відновлення інфраструктури навчальних закладів Донбасу.
Лілія Гриневич підкреслила, що Луганська обласна військово-цивільна адміністрація, особисто її керівник Геннадій Москаль, дуже багато роблять у вирішенні проблем дітей та загалом освітньої галузі області. Заслуговує поваги організована кампанія щодо відпочинку та оздоровлення дітей з Луганщини в інших регіонах країни, зокрема, у Західній Україні. Це дає змогу пізнавати, любити таку різноманітну Україну, поважати традиції, культури українців з інших регіонів. «Бо молоді легше порозумітися один з одним, – додала вона. – Сьогодні, коли ведеться шалена антиукраїнська пропаганда, запроваджений неймовірний інформаційний тиск на думки українців Донбасу, і тому саме на освітян покладена значна роль у боротьбі за незалежну єдину демократичну Україну».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *