Лише україномовні іноземці можуть бути на міністерських посадах – Гопко

Голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко, говорячи в ефірі «Голосу Америки» про можливість залучення іноземців та українців з діаспори до роботи в українському уряді та органах влади, висловила думку, що однією з основних вимог до кандидатів має бути володіння українською мовою.

«Ми вже бачили, що іноземці працювали в уряді України на посадах міністрів. Але моя особиста позиція: навіть ті іноземці, які хочуть офіційно працювати в урядах, бути міністрами – вони повинні знати українську мову. Якщо ні – є різні формати залученості до допомоги Україні: від консультантів на платній основі до радників. Головне, щоб була політична воля. Дуже багато є фахових спеціалістів, колишніх прем’єрів різних держав, які входять до створеної при президентові Міжнародної дорадчої ради. Головне, щоб усі їхні рекомендації, досвід були використані, як писав Шевченко «і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь» – щоб була політична воля», – наголосила парламентар.

За словами Ганни Гопко, тільки зараз почала налагоджуватися більш тісна співпраця із закордонними українцями.

«Лише рік тому з’явився офіс Світового конгресу українців у Києві. Тільки останні два роки ми побачили, як українська діаспора на весь голос допомагає протидіяти російській агресії, надаючи фінансову, технічну допомогу Україні, працюючи разом з урядами своїх держав, чи це Австралія, чи то Канада, фактично допомагаючи Україні стати стовідсотково незалежною державою від російської енергетики, від російської економіки», – зазначила депутат.

Також Ганна Гопко наголосила, що на відміну від багатьох країн Європи, у Сполучених Штатів досить жорстка позиція стосовно необхідності продовження санкцій проти Росії.

«Ми маємо розуміти, що санкції – це інструмент, це не стратегія протидії російській агресії. Коли ми в Atlantic Council говорили про саміт НАТО, який буде у Варшаві, ми чітко повинні розуміти, що загальної стратегії, дієвої стратегії, як протидіяти Росії, немає», – пояснила вона.

Щодо Мінських угод, які могли би стати такою стратегією, Ганна Гопко нагадала, що Україна свого часу погодилася на невигідні для себе умови «Мінська-2», аби зупинити гарячу фазу конфлікту на сході.

«Є положення в Мінських домовленостях, які не зміг Захід дотиснути. Коли, зокрема, ми голосували за зміни до Конституції, і Захід нас так само просив показати, що ми надійний партнер, ми думали, що після цього і Сполучені Штати Америки, і Європейський союз, Німеччина, Франція та інші зможуть натиснути на Путіна, щоб він хоча б забезпечив перемир’я, яке має бути стійким, виведення російських військ з української території і так далі. Цього не відбулося. Невже в цьому лише вина України? – запитала голова парламентського комітету у закордонних справах. – Ми чітко розуміємо, що Україна не може самотужки виграти війну з Росією, коли нам не надали захисну, летальну зброю, яку ми просили. Ми не просимо, щоб приїжджали закордонні війська воювати, ні. Ми самі будемо воювати. Дайте нам засоби для того, щоб воювати», – закликала Ганна Гопко.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *