Україна потребує впровадження міжнародних стандартів медичного обслуговування – лікар ортопед-травматолог

В Україні відсутні стандарти медичного обслуговування пацієнтів і такі стандарти необхідно переймати із західних країн. Про це заявив лікар ортопед-травматолог Олександр Ріхтер в ефірі «Голосу Америки».

«Стан травматології в Україні абсолютно відповідає стану української економіки чи політики. Скажімо, якщо у вас перелом, то ви можете отримати абсолютно мозаїчну допомогу: різні лікарі можуть призначати різну допомогу при однаковому типі травми. Це означає, що у нас відсутні стандарти, і це підкреслює важливість якомога швидшого їх впровадження для лікування пацієнтів», – сказав він.

Лікар вважає, що не потрібно вигадувати чогось нового, Україні слід застосувати стандарти, зокрема у травматології, які використовуються у західних країнах.

«Говорять, що українські реалії не відповідають можливостям запровадження таких стандартів, тому їх треба адаптувати до наших можливостей. Але я глибоко переконаний, що, напевно, наші можливості слід адаптовувати до необхідних стандартів надання допомоги, адже наші люди потребують і мають право отримувати найкращу медичну допомогу, зокрема в травматології», – переконаний фахівець.

Серед основних причин високого рівня травмування в Україні він вважає недотримання правил безпеки. Також Олександр Ріхтер назвав великою проблемою те, що багато людей в Україні після лікування отримують інвалідність.

«Одна з основних причин, напевно, – це застарілі підходи до надання медичної допомоги в нашій країні. Ми, напевно, залишилися в минулому Радянському Союзі, і тому важливо змінювати основні принципи надання медичної допомоги. Ми можемо адаптувати програми лікування пацієнтів в Україні. Нам потрібно навчитися, як правильно навчати наших молодих спеціалістів. Спеціалістів, які хочуть отримувати нові знання, хочуть бути кращими», – пояснив він.

На сьогодні Олександр Ріхтер є навчальним офіцером Всесвітньої асоціації травматологів, яка, за його словами, з 2007 року запроваджує навчальні програми для лікарів травматологів за стандартами США, Швейцарії та Німеччини. Навчання, в якому використовують найсучасніше обладнання, залучають досвід кращих світових фахівців, складається з трьох етапів: лекцій, практичних занять, дискусії.

«Такі курси можна було би ввести в систему післядипломного навчання лікарів, – вважає Олександр Ріхтер. – Що найважливіше: потрібно приділяти увагу навчанню молодих спеціалістів, які через 3-4 роки, можливо, дадуть результат».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *