"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

Творчість, яка ніколи не…

17 грудня 2019 року…

«
»

Перебудова банківської системи передбачає її очищення, перезавантаження та стали…

Перебудова банківської системи передбачає її очищення, перезавантаження та сталий розвиток

Також вчора під час традиційної наради з банкірами в Національному банку України, обговорюючи стратегію перебудови банківської системи, Голова Національного банку Валерія Гонтарева зазначила, що цей процес передбачає три етапи – очищення, перезавантаження та сталий розвиток.

“Перша стадія реформи банківського сектору – очищення, буде закінчена вже 30 червня 2015 року. Саме до цього часу 35 найбільших банків, які пройшли в 2014 році стрес-тестування, повинні бути докапіталізовані. По суті, буде практично закінчено очистку системи від банків, які несли системні ризики. Більше того, ми бачимо, що з цього моменту ми можемо вже починати перезавантаження банківської системи – це другий етап нашої реформи. Ми вже підготували всі необхідні нормативно-правові акти, посилили систему банківського нагляду і фінансовий моніторинг. Ми запустимо процедуру “permanent supervision”, для того, щоб ніколи більше не допустити в банківській системі того, що нашій команді досталося у спадщину в літку 2014 року”, – акцентувала Валерія Гонтарева.

“Наше завдання, – продовжила Голова Національного банку, – створити на банківському ринку і всередині самого Національного банку такі умови, при яких всі проведені нами реформи будуть безповоротними. На перезавантаження нам знадобиться не менше року. Почнемо з поступового зняття обмежень, спочатку на ринку депозитів фізичних осіб, а згодом і на валютному ринку. Почнемо знижувати ставку рефінансування, як тільки приборкаємо інфляцію. Посилимо рівень корпоративного управління в банках та рівень управління ризиками. Таким чином будемо повертати довіру вкладників до банківської системи України”.

І найголовніший третій етап – це сталий розвиток банківської системи за всіма її напрямами. “Ми, як регулятор, повинні бути до цього готові. Національний банк буде не лише декларувати показники інфляції і писати принципи монетарної політики, а і реалізувати ці принципи через механізми інфляційного таргетування та гнучкого обмінного курсу. Наша мета – це досягнення 5% інфляції на горизонті в 3-5 років, та сприяння економічному зростанню країни через забезпечення економіки доступними по ціні ресурсами,” – підкреслила вона.

Як додав перший заступник Голови Олександр Писарук, під час перебування у Вашингтоні на щорічних Весняних зборах з МВФ і Світовим банком було приємним почути від наших іноземних кредиторів позитивну оцінку процесу очищення банківської системи України. “Це не просто слова похвали, це те, що в майбутньому впливає на прийняття рішень про виділення нових траншів, надання фінансової допомоги та загалом на співпрацю”, – підкреслив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *