Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

Харків: східний кордон європейської демократії

Автор: Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт

Read in English

Наприкінці минулого тижня я відвідав Харків, вперше з моєї останньої поїздки в грудні минулого року.  Сніг взимку може бути дуже гарним, але маю зізнатися, погода влітку все ж таки набагато краща! І що я побачив – це місто, повне розумних, мотивованих людей, які хочуть бути частиною далекоглядної України на шляху реформ, яка рухається у напрямку Європи.

Мій візит розпочався із зустрічі з губернатором Ігорем Райніним. У нас була гарна дискусія, і я дуже пишаюся тим, що зустрів такого сильного партнера, який глибоко відданий боротьбі з корупцією та реалізації реальних реформ з метою зробити Харківську область важливою частиною сучасної європейської України.

7-й щорічний Міжнародний економічний форум, Харків, 4 вересня 2015 року

Після зустрічі ми поїхали на 7-й щорічний Міжнародний економічний форум, який став чудовою можливістю зібрати разом уряд та бізнес, місцевий та міжнародний. Я особливо зрадів нагоді нарешті зустрітися і поговорити з місцевим підприємцем Олександром Ярославським, чий готель Прем’єр Палас став домівкою для форуму. Також був приємно здивований, коли дізнався з розмови з керівником Харківського національного університету про те, що він провів кілька місяців в моєму рідному місті Ла-Хойя (місті-центрі досліджень і розробок, як і Харків, відомому також однією з найвищих концентрацій Нобелівських лауреатів), в Університеті штату Каліфорнія в Сан-Дієго. Губернатор Райнін і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у своїх виступах твердо висловилися про необхідність продовження реформування, і я також був дуже вдячний міністру Авакову за щирі слова про підтримку України з боку США, що продовжує здійснювати зміни, які люди вимагали на Майдані і продовжують вимагати сьогодні. Як сказав міністр Аваков, стратегічне партнерство між Сполученими Штатами та Україною базується на діях, а не тільки на словах.

7-й щорічний Міжнародний економічний форум, Харків, 4 вересня 2015 року

У своєму виступі на форумі (з повним текстом якого ви можете ознайомитися тут), я підкреслив роль Харкова як ключового регіонального центру, що, завдяки своєму розташуванню, може працювати і на схід, і на захід, а також може і повинен відігравати провідну роль в інтеграції України у світову економіку. Я також підкреслив величезну конкурентну перевагу, яку має Харків в результаті бурхливого розвитку ​​ІТ-сектора і висококваліфікованих ІТ-фахівців. Я згадав про проекти, які ми впроваджуємо у Харкові – “Жінки, вперед!”, що підтримують жінок-підприємців,  АгроІнвест – проект вирощування та збору врожаю соняшнику, програму підтримки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які знайшли притулок у Харкові. Але одним проектом я особливо пишаюся – це найсучасніша установка «Джерело нейтронів» з виробництва медичних ізотопів, яка створена за фінансової підтримки Сполучених Штатів у розмірі понад $70 млн доларів і є символом потужного минулого й майбутнього Харкова у галузі ядерних технологій. І, звичайно ж, я надзвичайно задоволений перебігом проекту патрульної поліції Харкова (про що мова піде нижче).

Під час наших зустрічей та виступу на форумі, я постійно чув від губернатора Райніна та його радників тверду рішучість рухатися в бік європейських інститутів і стандартів у рамках єдиної України, враховуючи всеохоплюючу децентралізацію, що є пріоритетом центрального уряду країни. Губернатор також переконливо стверджував, що прогрес щодо реформ та боротьби з корупцією в Харкові більший, ніж у будь-якій іншій області. Одним із таких символів швидких змін у Харкові стала нова патрульна поліція, яку я відвідав під час  візиту.

Поліцейська академія в Харківському національному університеті внутрішніх справ, Харків, 4 вересня 2015 року

Разом із міністром Аваковим і губернатором Райніним я відвідав Поліцейську академію в Харківському національному університеті внутрішніх справ, де курсанти патрульної поліції проходили навчання. Сполучені Штати вже надали $15 млн. доларів на підтримку ініціативи українського уряду по створенню патрульної поліції. Я був у захваті від того, що поліцейські зі служби дорожнього патрулю мого рідного штату Каліфорнія проводять навчання кандидатів (разом із офіцерами департаменту поліції Х’юстона), мені пощастило побачити курсантів у дії під час «тактичних демонстрацій», включно із високо-ризикованими затриманнями автомобілів.

Поліцейська академія в Харківському національному університеті внутрішніх справ, Харків, 4 вересня 2015 року

У розмові з курсантами, багато з яких залишили гарну роботу з метою допомогти будувати майбутнє свого міста, я був вражений очима цих молодих чоловіків і жінок, в яких світилася спрага до серйозних, радикальних реформ, на проведення яких вони розраховують з боку свого уряду, а також на підтримку від міжнародного співтовариства. Їхній оптимізм та ентузіазм одразу приваблював, і я не здивувався, коли почув від міністра Авакова, що ця група курсантів патрульної поліції була однією з найсильніших, які він бачив по всій країні. Це було неймовірно

Поліцейська академія в Харківському національному університеті внутрішніх справ, Харків, 4 вересня 2015 року

надихаючим – бачити цих молодих людей, які опанували контроль над своїм майбутнім і які будують таку Україну, яку її громадянам так давно хотілося побудувати – за принципами верховенство права і європейськими стандартами,  на відстані якихось20 хвилин від кордону з Росією.

Після візиту до курсантів у нас був час для ще однієї важливої зустрічі з внутрішньо переміщеними особами, які переїхали до Харкова з Донецької та Луганської областей і які отримують допомогу від «Станції Харків» – нашого партнера за проектом USAID. Відвідання «Станції Харків» стало пріоритетом  моєї поїздки, оскільки надзвичайно важливо зосередитися на важких обставинах, з якими стикаються біженці, а також знайти способи допомоги їм. Люди, яких я зустрів, були вдячні за отриману допомогу, а також за теплий прийом від мешканців Харкова, але їх розповіді були трагічними: сім’ї розірвані, життя зруйноване штучною війною, якої вони ніколи не хотіли. З їх розповідей я почув про зростаючу гуманітарної катастрофу в окупованому Донбасі, беззаконня і високі ціни на споживчі товари, окрім самої небезпеки військового конфлікту.

Як і курсанти, а також всі інші, з ким я зустрівся в Харкові, вони хочуть бути частиною демократичної, єдиної, європейської України. І що найбільше вразило в Харкові, як ніде в країні, це  те, що люди створюють: нові структури відповідальності перед українським народом, регульовані верховенством права,  які застосовуються не заради збагачення однієї сім’ї, але заради побудови кращого майбутнього для своїх дітей. І, як я сказав курсантам патрульної поліції, Україна  – не самотня в цьому, вона має підтримку та сподівання уряду і народу Сполучених Штатів Америки.


Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *