В Міністерстві інформаційної політики відбувся круглий стіл «Про необхідність державної підтримки українських ЗМІ на сході України»

В Міністерстві інформаційної політики України 8 грудня відбувся круглий стіл «Про необхідність державної підтримки українських ЗМІ на сході України», в роботі якого взяли участь насамперед журналісти з Харківщини.

Журналіст Роман Черемський говорив про критичну ситуацію, що склалася з медіапростором у східних областях України, передусім у Харківській, де місцеві медіа практично не впливають на формування громадської думки на державницьких засадах.

Відтак журналіст Владислав Проненко вніс пропозицію щодо створення Східноукраїнської медійної ради, яка має на меті сприяння формуванню дієвої інформаційної політики на східній Україні.

Учасники круглого столу ухвалили віднести питання державної підтримки повноцінного функціонування проукраїнських ЗМІ до одного з першочергових завдань національної безпеки і оборони України.

Виступаючі підкреслили, що при формуванні державної інформаційної політики треба обов’язково взяти за основу той факт, що проукраїнські медіа не можуть і не зможуть функціонувати як підприємницькі структури щонайменше найближчі п’ять років. Окремо також наголошено на повній відсутності медіаринку як такого в Харківській області. Комерційні ЗМІ виживають винятково за рахунок «джинси» та замовних матеріалів. Подібна ситуація спостерігається і в інших областях східної України.

Відповідальний секретар ХОО НСЖУ Микола Десятников запропонував створити моніторингову групу для визначення та аналізу небезпек у медійному просторі для української державності в Харківській, Донецькій та Луганській областях.

Микола Десятников також запропонував долучити до роботи Східноукраїнської медійної ради фахівців медійної галузі, зокрема з ведення інформаційної війни, пропаганди і контрпропаганди.

Журналіст Роман Черемський закликав окремо звернути увагу відповідних державних структур на конечну необхідність закорінення в східних областях України надбань національної культури в літературі, кіно та образотворчому мистецтві.

На круглому столі було ухвалено:
1. Для сприяння формування якісної державної інформаційної політики створити Східноукраїнську медійну раду (СУМР) з учасників круглого столу.
2. Запропонувати долучитися до СУМР фахівцям українського медійного простору.
3. Однім з напрямків роботи СУМР визначити розробку пропозицій щодо вдосконалення законодавства, котре стосується медійної галузі.
4. Створити моніторингову групу в СУМР для збору та аналізу матеріалів, котрі мають приховане або відверте антидержавне спрямування.
5. Звернути особливу увагу Президента, уряду та РНБО на конечну необхідність державної підтримки проукраїнських ЗМІ на сході України як фінансової, так і організаційної.

Східноукраїнську медійну раду створено в Києві – відео (00:01:38)

Говорить журналіст Владислав Проненко, відповідальний секретар Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України Микола Десятников та журналіст Роман Черемський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *