ПРОДАЖ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ –…

Закон, котрий дозво…

ЗЕМЕЛЬНА АФЕРА

Вночі, як злодії. В…

Війни, пошесть та бунти.…

Інтерв'ю з Іриною …

Українська земля — не…

Українська земля —…

До 90-ї річниці знищення…

Є події, про які кр…

"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

«
»

Місія МВФ не дуже задоволена тим, що побачила в Києві – Ослунд

Україна очікує черговий транш від Міжнародного валютного фонду наприкінці червня – початку липня. Про це 20 травня заявив перший-віце-прем’єр міністр України Степан Кубів. Серед успіхів нового уряду він назвав відновлення роботи МВФ в Україні.

Між тим, експерт американського аналітичного центру «Атлантична рада», відомий економіст Андерс Ослунд не бачить підстав для такого оптимізму. За його словами, після моніторингу ситуації в Україні експерти МВФ поставили українському уряду ультиматум.

Після довготривалої урядової кризи в Україні місія МВФ повернулася в Київ. Її делегати минулого тижня вивчали, на якому етапі перебувають давно обіцяні українською владою реформи. Після звільнень міністрів, що мали довіру у західних колах, в МВФ намагались зрозуміти, чи можна довіряти новому прем’єр-міністру з його урядом.

«Очевидно, вони були не дуже задоволені тим, що там (у Києві – ред.) побачили, – розповідає Андерс Ослунд. – То ж місія зажадала від України значну кількість так званих «першочергових кроків», а по суті, законів, які треба провести через парламент для того, що МВФ провів засідання ради директорів. І вони сказали, ми не будемо організовувати це засідання у червні (як планувалось раніше), а можливо десь у липні, якщо український уряд зможе провести ці «першочергові кроки».

В офіційному повідомленні моніторингової місії МВФ не уточнюється, які саме конкретні кроки Фонд вимагає від України. Андерс Ослунд зауважує, що раніше представники фонду заявляли про 19 законів, ухвалення яких очікували від української влади.

«Йдеться про закони, які МВФ хоче, щоб Україна ухвалила. Якщо вони не будуть ухвалені, Україна не отримає мільярд сімсот мільйонів доларів допомоги від МВФ, а також не отримає коштів, які обіцяли США та Євросоюз, тому що обидві ці програми фінансування прив’язані до затвердження економічної політики Міжнародним валютним фондом», – зазначив експерт Atlantic Counil.

За словами Ослунда, міжнародні кредитори вже усвідомили, що аби досягти результатів, з українським урядом треба поводитись жорстко.

«Це чітко означає, що МВФ не впевнений у новому уряді, і саме про це дипломатичною мовою сказано у цій заяві», – каже Андерс Ослунд.

Моніторингова місія МВФ написала у заяві, що очікує від українського уряду «непохитної рішучості» у боротьбі з корупцією, фінансової стабільності та реформування державних підприємств.

«Найважливіше для українського уряду – це питання за межами компетенції прем’єр-міністра. Це правова реформа та реформа прокуратури. Дві найбільші проблеми в Україні, бо ти не маєш права на майно, бо немає добре працюючої правової системи, і ти не можеш отримати нормальну зарплату. Це основні проблеми у бізнесі в Україні. Жодна сучасна економіка не може так функціонувати. Більша стурбованість – це проблеми у правовій системі. Змінити це – відповідальність президента», – зауважує Ослунд.

Впродовж цього тижня український парламент не провів жодного законопроекту, передбаченого у меморандумі про отримання кредитів від Міжнародного валютного фонду. Якщо усі 19 законів провести до липня не вдасться, МВФ скасує або ж відкладе третій кредитний транш. Українська економіка від цього не впаде, каже економіст, однак припинить розвиватися.

«Україна має досить добрий баланс виплати зовнішніх боргів, бюджет, який ухвалили, також непоганий. Але питання зараз стоїть: або Україна буде ледь-ледь триматися на плаву, або вона підніме економічні показники на 6-7%. А для цього життєво необхідно запроваджувати реформи, а не намагатись робити якомога менше», – заявив Андерс Ослунд, експерт аналітичного центру «Атлантична рада».

Напередодні газета The Wall Street Journal назвала заяву МВФ по Україні «зеленим світлом» для поновлення фінансової допомоги. На думку економіста та відомого експерта Андерса Ослунда, автори цієї статті не розуміють мови МВФ та не знають українських реалій.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *