Геополітична важливість України не означає, що Захід дасть гроші і без реформ – Бланк

Експерт Американської ради із зовнішньої політики Стівен Бланк переконаний, що нинішні формати переговорів сторін щодо врегулювання ситуації на сході України є неефективними. Про це він наголосив в коментарі «Голосу Америки».

«Я вважаю, що «мінський» та «нормандський» формати не ведуть до вирішення ситуації. Росія ніколи не приймала «мінський» формат, вона продовжувала озброювати бойовиків в Україні і продовжує далі запускати безпілотники, заборонила присутність спостерігачів. По суті – це не реальна домовленість, а просто шматок паперу, який нічого не значить. Люди кажуть, що це – процес, єдиний наявний, відтак ми повинні його прийняти. Але вони не розуміють, що це не процес, бо ніхто не бере в ньому участь», – сказав Стівен Бланк.

На думку експерта, не виправдав себе і формат переговорників за участі України, Росії, Франції та Німеччини.

«Нормандський» формат, думаю також не працює. Саме тому, що він не приймає факт, що саме Росія є агресором і те, що відбувається, є російською агресією. Коли ми приймемо це як факт, і Україні має на цьому наполягати – лише після цього ми побачимо прогрес», – додав Бланк.

На його думку, для врегулювання конфлікту на Донбасі, необхідно обрати інших формат переговорів – довготерміновий.

«Він (формат – ред.) вимагатиме значних зусиль з боку України для реформування уряду, війська та економіки. Це також вимагає довготривалих зобов’язань з боку Заходу та Росії. Також йдеться про військове посилення України», – сказав експерт.

«По мірі того, як Україна буде реформуватися, Росія буде змушена робити певні маневри на Донбасі. І тим складніше з плином часу для Росії буде підтримувати тиск на Донбасі…Чим сильнішою буде Україна, тим дорожче для Росії залишатися на Донбасі та на сході України. Але західний тиск має зберігатися. За цих умов ми побачимо відхід Росії з Донбасу та Криму», – додав Стівен Бланк.

Плани проводити вибори на окупованій території Донбасу аналітик назвав «помилковими».

«Про жодні чесні вибори фактично не можна говорити під дулом російських автоматів. Власне, положення Мінських угод, які вимагають проведення виборів на Донбасі та реорганізація української держави, – це, по суті, згубна місія для українського суверенітету. Це спроба створити всередині України суб’єкт, який відповідає лише перед Москвою та знищує будь-які зусилля України», – сказав Бланк.

Він зауважив, що європейці більше наполягають на проведенні виборів, ніж американці. Крім того, є різнобачення в питанні збереження Заходом санкцій щодо кремля.

«У Європі є ті, хто хотіли б відійти від санкцій або полегшити їх. Натомість Барак Обама доклав колосальних зусиль для того, щоб зберегти санкції», – переконаний Стівен Бланк.

Експерт Американської ради додає: «Україна може бути посередині у протиборстві між Заходом і Росією. Але загалом масштаб та інтенсивність підтримки з боку Заходу для України буде залежати від темпу реформ. Якщо не буде прогресу з реформами, тим складніше буде переконувати західну демократів в тому, що їм треба підтримувати уряд, який не зацікавлений у тому, щоб реформуватись». 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *