Перед тим як майбутнє…

Нашим співрозмовни…

Я мрію, навчаю, пишу…

Сьогодні ми виріши…

Часи та світи для…

Сьогодні ми виріши…

Час невпинно диктує моду…

Різні часи - різні…

ПРОДАЖ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ –…

Закон, котрий дозво…

ЗЕМЕЛЬНА АФЕРА

Вночі, як злодії. В…

Війни, пошесть та бунти.…

Інтерв'ю з Іриною …

Українська земля — не…

Українська земля —…

«
»

США та ЄС готові запровадити нові санкції проти Росії у разі наступу на сході України

У Вашингтоні переконані в дієвості санкцій щодо Росії і готові разом з європейськими союзниками запроваджувати додаткові заходи. Про це під час дискусії в юридичній конторі «Бейкер та Маккензі» заявив координатор політики санкцій Державного департаменту США Деніел Фрід.

У червні 28 країн-членів ЄС мають ухвалити рішення щодо продовження санкцій проти Росії. У Білому домі та Державному департаменті сподіваються, що європейські союзники ухвалять правильне рішення та продемонструють трансатлантичну єдність.

«Я думаю, що пані Моґеріні була права, коли сказала, що ЄС продовжать санкції. Я не знаю, що ЄС зробить, але я знаю, що досі кожного разу ЄС продовжував санкції», – говорить координатор політики санкцій Держдепу США Деніел Фрід.

Сподівається на це і заступниця Голови делегації ЄС у США Каролін Вісіні.

«28 незалежних урядів будуть разом ухвалювати це рішення. Але ми вже показали, що можемо бути єдиними. Ми вже продемонстрували це в грудні, коли продовжили санкції, хоча і тоді ж ходили ті ж чутки та точилися такі ж розмови, що і зараз. Існують різні економічні інтереси, різні історичні зв’язки з Росією. Але разом з тим, наша позиція щодо незаконності анексії Криму та триваючої агресії в Україні залишається твердою», – каже Вісіні.

Координатор політики санкцій Державного департаменту США Деніел Фрід підкреслює, що санкції не є покаранням. Вони запроваджувалися з конкретною метою – відновити український суверенітет та територіальну цілісність. Утім, Крим все ще під російською окупацією, а на Донбасі продовжують діяти російські військові і підтримувані Росією сепаратисти. Тим не менш, переконаний Фрід, санкції працюють.

«Санкції, можливо, спрацювали як стримуючий фактор. Санкції встановили додаткову ціну. Без санкцій, чи був би взагалі Мінський процес? Був би механізм повернення Донбасу під український суверенітет? Чи залишалася б Новоросія, яка вже випала з лексикону, реальною метою?», – заявив Фрід.

За його словами, США ведуть з європейськими партнерами переговори і про можливе посилення санкцій проти Росії.

«Хоча ми не очікуємо, що Росія почне великий військовий наступ в Україні, вони можуть це зробити. І якщо це станеться, ми в змозі розглянути додаткові заходи. Ми обговорили це з Європою. Я вважаю, що це малоймовірним. Однак лишається фактом, що режим припинення вогню, який є однією з умов Мінських угод, до сьогоднішнього дня повністю не виконується сепаратистами, яких підтримує і які по суті є продуктом Росії», – заявив Фрід.

Старший науковий співробітник Інститут міжнародного лідерства Маккейна Дейвид Креймер погоджується з Фрідом, що санкції мали стримуючий ефект. Утім, аби вони досягли заявленої мети, санкції мають бути жорсткішими, каже він.

«Має бути додано більше осіб та компаній до санкційного списку. Наприклад, «Газпром» не в списку, він має бути доданий. Бортніков, голова ФСБ, не в списку. Я б пішов ще вище. Я думаю, що головне тут – посилювати санкції кожні 3-6 місяців, поки Росія не виконує Мінські домовленості», – каже Креймер.

Також до списку мають бути додані російські пропагандисти, від чого досі утримується Вашингтон.

«Вони брискають ненавистю, підбурюють до насилля. Я вірю, що вони несуть принаймні часткову відповідальність за вбивство Бориса Нємцова та інших. Вони – маріонетки Кремля, які розносять кремлівську брехню. Вони не повідомляють новини. Вони не користуються фактами. Вони демонізують людей, а потім хочуть використати Захід – навчатися тут, відпочивати – і ми маємо їм в цьому відмовити», – розповів Креймер.

Партнер юридичної компанії «Бейкер та Маккензі» Ніколас Ковард вважає санкції проти Росії потужними. Каже, що їхні юристи працюють з багатьма компаніями, які хоча і несуть фінансові втрати через санкції, розуміють для чого це робиться. Однією з переваг санкцій проти Росії він вважає їхню заплутаність.

«Юридично, навіть якщо в певній країні ця компанія не в санкційному списку, інші компанії не хочуть мати справи з людьми, які знаходяться в санкційному списку, через, у першу чергу, репутаційний ризик. Практично, банки, навіть великі японські, австралійські банки не будь мати справу з певними особами, компаніями та країнами, щоб триматися осторонь будь-яких проблем у США. До того ж укази, якими вводяться санкції, дають можливість ЄС запроваджувати санкції проти компаній, які ведуть бізнес з компанією чи країною, що знаходиться під санкціями», – наголошує Ковард.

Одним з доказів дієвості санкцій вказували те, що Росія шукає шляхи їх скасувати. Днями у популярному виданні Daily Beast з’явилася стаття, автори якої стверджують, що Росія домагається скасувати Закон Магнітського в обмін на послаблення так званого Закону Діми Яковлєва та дозволити американцям всиновлювати важко хворих російських дітей.

«Я сподіваюся, що це неправда, що російський уряд використовує російських сиріт з метою переговорів собі на користь. Будь ласка, скажіть мені, що це неправда», – заявив Фрід.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *