Зірвати зустріч Путіна з Меркель та Олландом змогла СБУ?

Публікація українськими спецслужбами перехоплень розмов російських чиновників щодо подробиць ініціювання Кремлем збройних сепаратистських рухів на сході України могла бути чинником, що призвів до скасування запланованої раніше тристоронньої зустрічі Путін-Меркель-Олланд щодо України, яка мала відбутись у ході зустрічі «Групи двадцяти» (G20) у Китаї. Таку думку, коментуючи повідомлення Кремля про заміну тристоронньої зустрічі на серію двосторонніх, висловив Александр Кларксон, викладач King’s College London.

«Можливо тепер СБУ утримається від оприлюднення нових перехоплень, які присоромлюють високопосадовців Росії», – твітує експерт.

Раніше Генеральна прокуратура України оприлюднила запис телефонних перемовин, у ході яких радник Путіна Сергій Глазьєв обговорював організацію заворушень в Україні із Сергієм Аксьоновим та Костянтином Затуліним.

Повідомляється, що Путін все ж зустрінеться із Меркель та Олландом у ході саміту G20. На думку деяких експертів, це вказує на те, що ситуація для України по суті не змінилась.

«Нічого не змінилось, бо Україна не буде присутньою на жодній із цих двох зустрічей», – твітує Даніель Желіговський, дослідник The Polish Institute of International Affairs (PISM).

«Путін все ще не хоче проводити зустріч із Меркель та Олландом за присутності Порошенка. Це точно підкріпить незадоволення офіційних Парижа та Берліна перебігом втілення Мінського процесу», – твітує віце-президент аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace Ендрю Вейсс.

Моральну перемогу офіційного Києва побачив у скасуванні тристоронньої зустрічі президента Росії з лідерами Німеччини та Франції колишній посол США в Україні, експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер.

«Нормандський формат мінус Порошенко скасовано», – зазначив Пайфер у Twitter.

«Різниця є. Здогадуюсь, що Київ віддає перевагу тому, щоб тему України підіймали у ході окремих двосторонніх зустрічей, а не у ході тристоронньої зустрічі Путін-Меркель-Олланд», – пояснив Пайфер на прохання «Голосу Америки».

Джерело