Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

«Інтернат – ПДВ – Донбас» – життя у «Гнома» вдалось

Наставники військово-патріотичних клубів Росії, які побували на Донбасі, передають досвід молодому поколінню.

Нюанси, пов’язані з комплектуванням збройних сил Росії, – це ціла наука і водночас добре налагоджений корупційний бізнес-механізм, у якому замішані цивільні та військові чиновники, які відповідають за різні питання, пов’язані з призовом. На потенційних строковиках і кандидатах на контракт роблять гроші всі, хто тільки може: від воєнкомів та представників військово-медичної комісії до командирів військових з’єднань. І, звісно, не без участі вищих керівників. Чималі дивіденди від всього цього перепадають вищим – від штабів округів до Головного організаційно-мобілізаційного управління ГШ ЗС РФ. Мета очевидна: вибити якомога більше грошей і з військовозобов’язаних ухиленців, які “косять” від армії, і з охочих потрапити на контракт. Ну а план з призову виконають в будь-якому разі, тут головне не якість, а кількість. У багатомільйонній Росії повно хлопців з глибинки, які у свої 18 років не бачили нічого далі райцентру і не мають можливості відкупитися.

У той час як чиновники роблять гроші на призовниках, російський бюджет несе тягар виховання підлітків з неблагополучних сімей і видачі їм путівки в життя. Але це виховання в спеціальних освітніх закладах та інтернатах перетворюється на справжнє зомбування. Надто, що таких підлітків на всю Росію – сотні тисяч, вдома їх ніхто особливо не жде й оплакувати не буде.

Наші заяви не голослівні — зараз ви побачите наочний приклад такого підходу. Отже, об’єкт дослідження — Ігор Знобищев.

Ігор Знобищев. Дата народження 19.04.1995. Родом із Кіровської обл. Вихованець КОДОКЗ (Кіровський обласний державний освітній казенний заклад, рос. – КОГОКУ) «Школа-інтернат для дітей-сиріт», Сосновка. Випускник, а тепер уже й інструктор дитячого юнацького військово-спортивного патріотичного центру «Едельвейс» ім. генерала армії Маргелова, місто Вятські Поляни Кіровської області, у якому з 2009 до 2012 року Знобищев здобував військові навички. Строкову військову службу проходив у 2013–2014 роках у 31-й окремій десантно-штурмовій бригаді в Ульянівську. У соцмережах – «ВК» (архів профілю, фотоальбому 1 і фотоальбому 2, контактів). Знобищев вписаний у базу даних «Чистилище» центру «Миротворець».

Повернувшись із армії, І. Знобищев взяв шефство над підлітками згаданого вище центру «Едельвейс», передаючи молодому поколінню свої навички та досвід.

Як бачимо, військово-патріотичними іграми не обійшлося. У фотоальбомі Знобищева є і «ліричні відступи»: з лютого до червня 2015 року можна побачити серію фотографій з Донбасу, у коментарях до яких бойовики його згадують під позивним «Гном».

Доклавши небагато зусиль, можна знайти цікаву інформацію про те, що вихованець школи-інтернату для дітей-сиріт Ігор Знобищев не зовсім сирота. Звісно, його сім’ю важко назвати повноцінною, але у нього, щонайменше, є:

  • мати, з огляду на все  позбавлена батьківських справ;
  • брат Денис Знобищев, який ховається під вигаданим прізвищем Закалюкін, випускник ПТУ № 15 м. Сосновка і дитячого юнацького військово-спортивного центру «Едельвейс», м. Вятські Поляни Кіровської області. Нині військовослужбовець-контрактник однієї з військових частин Східного військового округу;
  • сестра Ірина Знобищева, мешкає у м. Самара. Певно, найуспішніша з усіх Знобищевих.

Та це не все. Варто прошерстити дружнє коло фігуранта, як стає ясно, що чимало його друзів за інтересами так чи інакше пов’язані з неформальними російськими воєнізованими організаціями, членів яких масово залучають до неоголошеної війни, розв’язаної Росією проти України. З огляду на останні фотографії, завантажені в альбом І. Знобищева, він разом з іншими старшими товаришами доволі активно включений до т. зв. військово-спортивних ігор, реально ж – у бойову підготовку негласного резерву російських збройних сил, представники якого тисячами воюють у лавах незаконних збройних формувань «Д/ЛНР». Підготовка проходить у вигляді табірних зборів із залученням кадрових військових, бойової техніки та стрілецької зброї – щоправда, з холостими патронами.

Нагадуємо, що це не перша російська воєнізована організація, члени якої воюють на Донбасі. Раніше InformNapalm писав про такі об’єднання:

Матеріал до публікації підготовлено на основі власного OSINT-розслідування. Автор Іраклій Комахідзе 

(CC BY 4.0) Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org, при повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.

Ми закликаємо читачів активно ділитися нашими публікаціями в соціальних мережах. Винесення матеріалів у публічну площину здатне переломити хід інформаційного та бойового протистояння.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *