"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

Творчість, яка ніколи не…

17 грудня 2019 року…

«
»

Побачив світ новий фільм “Сковородинівська географія”, присвячений мандрам українського філософа Григорія Сковороди

“Сковородинівська географія” — трисерійний документальний фільм, присвячений деяким епізодам з мандрів українського філософа Григорія Сковороди. Вперше зйомки відбулися в тих місцях, які практично не відвідують щанувальники та дослідники його творчості: Охтирський Троїцький монастир, Лебедин, Бахмут, села Безруки, Рябушки, Моначинівка, Стариця, Писарівка. У фільмі відзняті дивом збережені сковородинівські реліквії, позабуті пам’ятки та документи, пов’язані з цими місцями. Також вперше зйомки відбулися на батьківщині Григорія Сковороди — у смт Чорнухи Полтавської області, де діє Літературно-меморіальний музей.

У фільмі також зафіксовані садиби, де свого часу мешкав Григорій Сковорода, а надто ж — садиба в центрі села Бабаї, яка перебуває на межі остаточного зникнення.

Вперше також подана відеоісторія пам’ятників Григорію Сковороді у Лохвиці та у Бабаївських лісах під Харковом. У фільмі також йдеться про сковородинівські місця, відторгнені від України Росією — Таганрог, Острогозьк та Білгород.

Дивіться фільм за посиланнями:

Сковородинівська географія. 1 серія

Сковородинівська географія. 2 серія

Сковородинівська географія. 3 серія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *