Розділ: Варте уваги

Харківські завулки. 17 серія. Оригінали та макети

https://www.youtube.com/watch?v=nOCYSt9uT_g

В самісінькому центрі Харкова ціла низка архітектурних пам’яток нині зникає просто на очах. Замість талановито зроблених відомими митцями будівель з’являються одноманітні багатоповерхові будинки. Не виключенням стали роботи майстрів Василя Кричевського та Олександра Гінзбурга. Про маловідомі факти з історії садиби Мігріної на вулиці Свободи, про зразок українського модерну на Мироносицькій та інші цікаві пам’ятки старовинного Харкова дивіться у новій 17-й серії "Харківських завулків". #Харків #Кричевський #садибаМігріної #вулицяСвободи #Гінзбург #Мироносицька #український_модерн #харківські_завулки #рейдерство …

Докладно...

Як отримати посвідчення журналіста?

Відповідно до українського та міжнародного законодавства, спираючись на загальноприйняті принципи професіоналізму в галузі журналістики, керуючись нормами свого статуту Європейська медійна спілка проводить атестацію журналістів з подальшою видачею офіційних журналістських посвідчень — прескарт для виконання журналістами своїх професійних обов’язків як в Україні, так і поза її межами. Докладно дивіться за цим посиланням.…

Докладно...

ПАМ’ЯТИ ПОБРАТИМА

Переставився поет потужніх контрастних тембрів, великого ліричного сум’яття й переживань, сильного громадянського темпераменту, відчайдушної туги й страждання, невситимого пошуку любови й щастя в житті. …Микола Козак. Волею долі галичанина, народженого в багатодітній сім’ї в селі з природньо-українською назвою Чаплі Старосамбірського району на Львівщині 20 липня 1941 року, заякорило в степовому Харкові, де він і обріс…

Докладно...

Відбувся круглий стіл з питання імплементації на Харківщині Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

19 червня 2019 року на підставі звернень громадян м.Харкова та Харківської області, з ініціативи ХОО ВУТ «Просвіта» імені Т.Шевченка, за сприяння Харківської обласної державної адмінистраціі відбувся круглий стіл з питання імплементації на Харківщині Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За участі керівників профільних українознавчих кафедр розглянуті конкретні пропозиції щодо реалізації закону. Завдяки…

Докладно...

Європейська медійна спілка

Європейська медійна спілка (ЄМС, англ. European Media Union, EMU) об’єднує творчих працівників — журналістів, працівників засобів масової інформації, які професійно займаються журналістською, публіцистичною діяльністю, виробництвом медіаконтенту. ЄМС офіційно зареєстрована в Україні як суб’єкт творчої діяльності і є незалежною, громадською, неприбутковою, позапартійною творчою спілкою. ЄМС створена і діє на засадах добровільного об’єднання і рівноправності її членів,…

Докладно...

Молодіжний патріотичний табір “Слобідська Січ-2019-весна”

Серед таборів, які щороку планово проводить Харківська крайова організація Спілки Української Молоді (СУМ) особливе місце займають молодіжні вишкільні збори “Слобідська Січ”. Відбуваються вони 4 рази на рік і залежно від сезону мають назви: “Слобідська Січ-весна”, “Слобідська Січ-літо”, “Слобідська Січ-осінь”, “Слобідська Січ-зима”. Цього року таборовий сумівський сезон було розпочато вже традиційною весняною “Слобідською Січчю” на теренах…

Докладно...

Сумна історія одного рішення. Автор: Ольга Багалій. Міста, як і люди, мають …

Сумна історія одного рішення. Автор: Ольга Багалій. Міста, як і люди, мають кожне своє обличчя, свою долю і свою історію. І історія кожного міста складається не тільки з офіційних документів, що залишаються для нащадків, але з історій, свідками або учасниками яких були конкретні люди. У цивілізованих країнах, до яких нам далеко не географічно, а, на…

Докладно...

Національна Гвардія України показала історичну правду про блискучу перемогу під Семенівкою 5 травня 2014 року (ВІДЕО)

Під Семенівкою, що на околиці Слов’янська, пройшла реконструкція бою українських спецпризначенців з бойовиками під проводом російського терориста Гіркіна, що відбувся 5 травня 2014 року. Документальний фільм під назвою “Бій під Семенівкою. 5 травня” про блискучу перемогу захисників України знімали на місці реального бою за участю учасників тих подій. “Ми відновлюємо історичну правду про бій під…

Докладно...

Вражає масштаб і цинічність теракту на Шрі-Ланці, що стався 21 квітня якраз …

Вражає масштаб і цинічність теракту на Шрі-Ланці, що стався 21 квітня якраз під час Великодніх богослужінь. А ще вражає мовчання світу з цього приводу. Після вбивства 253 людей (серед яких 43 діти) ми не побачили відповідної реакції ні світових медіа, ні ключових політиків. Сотні вбитих християн не зробили резонансу, провідні світові лідери не випереджують один…

Докладно...

Вражає масштаб і цинічність теракту на Шрі-Ланці, що стався 21 квітня якраз …

Вражає масштаб і цинічність теракту на Шрі-Ланці, що стався 21 квітня якраз під час Великодніх богослужінь. А ще вражає мовчання світу з цього приводу. Після вбивства 253 людей (серед яких 43 діти) ми не побачили відповідної реакції ні світових медіа, ні ключових політиків. Сотні вбитих християн не зробили резонансу, провідні світові лідери не випереджують один…

Докладно...

Великдень в Українському Легіоні Самооборони. Духовенство святить …

Великдень в Українському Легіоні Самооборони. Духовенство святить паски. Український легіон самооборони він же 31-й батальйон СД.Основну масу бійців легіону становили члени ОУН-М, прихильники Т. Бульби-Боровця та старшини Армії УНР. Легіон був рівним чином в сфері впливу як ОУН Мельника так і Уряду УНР. Командирами Українського легіону самооборони були колишні полковники Армії Української Народної Республіки легендарні…

Докладно...

Великдень в 1 УД УНА у Ріміні. 1946 р. На передньому плані — Р. Долинський, Кость Мельник і пор. Заяць. Ukrainian military honour #UMH

Великдень в 1 УД УНА у Ріміні. 1946 р. На передньому плані — Р. Долинський, Кость Мельник і пор. Заяць. Ukrainian military honour #UMH Джерело…

Докладно...

Чимало відомих людей прославили Харків. Однак прізвище родини Алчевських …

Чимало відомих людей прославили Харків. Однак прізвище родини Алчевських особливе для нашого міста. У цей день, 16 квітня 1841 року, народилася Христина Данилівна Алчевська – педагог, письменниця, перекладачка, фундаторка жіночої освіти у Харкові. Власним коштом Христина Алчевська утримувала недільну жіночу школу для дорослих понад 50 років. Незважаючи на заборони українського слова у Російській імперії, у…

Докладно...

8 квітня 1918 року у Костянтинограді (тепер це Красноград Харківської обл.), …

8 квітня 1918 року у Костянтинограді (тепер це Красноград Харківської обл.), визволеному напередодні від московських військ українськими військами, на головній площі міста відбувся військовий парад визволителів. Це були Запорозький кінний полк ім. Костя Гордієнка та Гайдамацький піший полк (командир – Володимир Сікевич на фото). Гайдамаки щойно прибули з Києва й приєдналися до визвольного походу українських…

Докладно...

Флешмоб з далекого 1983 року. Цей живий тризуб був утворений делегатами …

Флешмоб з далекого 1983 року. Цей живий тризуб був утворений делегатами четвертого Світового Конґресу Вільних Українців, що відбувця у Торонто. Джерело…

Докладно...

31.3.1929 — Українська Академія наук прийняла новий скрипниківський правопис, …

31.3.1929 — Українська Академія наук прийняла новий скрипниківський правопис, який діяв до зросійщення в 1933 р. — клясичний український правопис. Джерело…

Докладно...

Частини дивізій СС «Тотенкопф» та «Лейбштандарт СС Адольф Гитлер» …

Частини дивізій СС «Тотенкопф» та «Лейбштандарт СС Адольф Гитлер» наступаючи на Харків зустрілись в селищі Пересічне 9 березня 1943 року. Гауптштурмфюрер СС Ервин Майердресс та Оберштурмбаннфюрер СС Курт Майер над картою бойових дій. Джерела: http://waralbum.ru/67838/ https://historyimages.blogspot.com/2012/03/downfall-germans-lose-ukraine-1943-44.html Джерело…

Докладно...

16(3) березня 1917 року Гнат Мартинович Хоткевич назвав колись «вікопомним …

16(3) березня 1917 року Гнат Мартинович Хоткевич назвав колись «вікопомним днем» харківських українців. Не надто й помилився. Рівно за сто років про цей день, врешті-решт, і згадали. До круглої річниці Української революції. А трапилася тоді, дійсно, небуденна подія – перша у Харкові після повалення царату маніфестація під жовто-блакитними прапорами. Проходила вона навпроти Успенського собору. Точно…

Докладно...

5 березня 1919 року у Харківській губернії було оголошено мобілізацію. …

5 березня 1919 року у Харківській губернії було оголошено мобілізацію. Радянська влада планувала поповнити Червону Армію колишніми царськими унтер-офіцерами, фельдфебелями та підпрапорщиками. Тією самою «середньою ланкою», що є цементуючим розчином для будь-якого війська. Одначе, в процесії мобілізації виникли певні труднощі… Своє ставлення до більшовиків найяскравіше виявили призовники Сум: 18 березня ледь не вигнали з міста…

Докладно...

Харків — “Перша столиця”. Спростовування міфу. Едуард Зуб: Харків, сто років …

Харків — “Перша столиця”. Спростовування міфу. Едуард Зуб: Харків, сто років тому. Зверніть увагу на підкреслене слово! Людською мовою воно означає “повернення”. Тобто, столицею вважали, все ж таки, Київ. А Харків — лише тимчасовим притулком. Цікаво, що про переїзд столиці у 1934-му харківські газети згадують кожного разу, коли підказує календар. А про цей, боюсь, і…

Докладно...

Хата в селі Протопопівка Ізюмського повіту, Харківщина, 1920-ті роки. Світлина Стефана Таранушенка.

Хата в селі Протопопівка Ізюмського повіту, Харківщина, 1920-ті роки. Світлина Стефана Таранушенка. Джерело…

Докладно...

Головний начальник НКВС по УРСР повідомляє про нові ліміти на розстріл і …

Головний начальник НКВС по УРСР повідомляє про нові ліміти на розстріл і вимагає припинити відправку непридатних для праці літніх людей в табори – відразу розстріл. На роль безкоштовної робочої сили для “строек века” (що й було метою ГУЛАГу) потрібні були лише молоді та здорові. Джерело…

Докладно...

5 березня 1926 року «Харьковский пролетарий» потішив своїх читачів статтею …

5 березня 1926 року «Харьковский пролетарий» потішив своїх читачів статтею «Фармазоны». Ми навіть думали виставити її повністю, настільки цікавою виявилася. Та вчасно схаменулися: а що, як звинуватять у сприянні шахраям? Бо там не просто факти – готова інструкція з вилучення коштів у наївних громадян. А ще – цікаві замальовки з життя непівського Харкова… Розквіт шахрайства…

Докладно...

Старовинна фреска «Христос недільний» (ХІV ст.) Несвяткування християнами …

Старовинна фреска «Христос недільний» (ХІV ст.) Несвяткування християнами неділі, як відомо, є грубим порушення 3-ої Божої заповіді. На зображенні бачимо різні робочі та селянські інструменти, котрі символізують заборонені в неділю та свята види діяльності: такі як долото, зубила, стамески, кліщи, пили, мотики, веретена для прядіння, млинові колеса, човни, винні преси, гральні кості, сцени полювання тощо.…

Докладно...

Інтерв’ю з харківським унсовцем, котрий воював в Ічкерії. Интервью у …

Інтерв’ю з харківським унсовцем, котрий воював в Ічкерії. Интервью у одного из бойцов УНА-УНСО воевавшего в Чечне, взятое журналистом журнала “Солдаты удачи”: О боевых действиях в Чечне и Абхазии Мне удалось встретиться с одним из бойцов УНА-УНСО, воевавшим в Чечне. Игорь — высокий, красивый парень лет примерно двадцати пяти, любящий Ортега-и-Гассета — после консультаций с…

Докладно...

Вулиця Борткевича є. А будинок родини Борткевичів незабаром зникне. …

Вулиця Борткевича є. А будинок родини Борткевичів незабаром зникне. Департамент культури позбавив його статусу історичної пам’ятки. Ірина Багалій, Харків. 28 лютого 1877 року в Харкові народився Сергій Борткевич. Видатний композитор і піаніст, автор десятків п’єс, симфоній і концертів. У 2014 році в Харкові з’явилася вулиця Борткевича. Група підтримки Харківського представництва УІНП Джерело…

Докладно...

Вечір пам’яті Миколи Будника у Харкові

28 лютого 2019 року о 17-00 запрошуємо всіх небайдужих на вечір пам’яті відомого бандуриста, панотця, засновника Кобзарського Цеху – Миколи Будника. Місце проведення – актова зала Спілки Письменників (вул. Чернишевська, 59). Вхід – вільний. Микола Петрович Будник (3 лютого 1953 – 16 січня 2001 ) – видатний український бандурист, майстер народних традиційних інструментів, епічний співець,…

Докладно...

Я не святкую створення Радянської комуністичної червоної армії (РККА), яка …

Я не святкую створення Радянської комуністичної червоної армії (РККА), яка окупувала територію України, за допомогою якої був влаштований Червоний терор, яка потім співпрацювала з нацистами у 1939-41рр., захоплюючи нові території, розпочавши Другу Світову війну. 23 фєвраля — ватне свято окупанта! Джерело…

Докладно...

По той бік новин: Ми уже писали про deep fakes або глибокі фальшивки. Так от, тепер …

По той бік новин: Ми уже писали про deep fakes або глибокі фальшивки. Так от, тепер ботам буде ще легше отримувати зображення для аватарок. Сайт https://thispersondoesnotexist.com генерує обличчя людей, яких ніколи не існувало. Приклад – на фото. Просто оновіть сайт кілька разів – і переконаєтеся. Більше того, штучний інтелект навчився генерувати доволі пристойні тексти. Наприклад,…

Докладно...

Группы крестьян и рабочих-железнодорожников, привлеченных по делу …

Группы крестьян и рабочих-железнодорожников, привлеченных по делу восстания на ст. Люботин, в тюрьме, 1906г. Источник: Федеральное государственное бюджетное учреждение культуры “Государственный центральный музей современной истории России” #фото #история #Люботин Джерело…

Докладно...

Едуард ЗУБ: Сьогодні у нас, шановні харківці, річниця. Не чого-небудь, а …

Едуард ЗУБ: Сьогодні у нас, шановні харківці, річниця. Не чого-небудь, а ОБІЦЯНКИ-ЦЯЦЯНКИ! 17 лютого 1930 року газета «Комуніст» з першої сторінки урочисто прорекла: «ЗАМІСТЬ ЦЕРКВИ – ВЕЛИКА ФОРТЕЦЯ КУЛЬТУРИ». І ще й розповіла, якою та фортеця буде. З непідробним захопленням цитуємо: «Новий оперовий театр за своїми розмірами буде найбільшим не тільки в СРСР, а й…

Докладно...

Едуард ЗУБ: Вихопив тільки-но на московському сайті. Світлина не …

Едуард ЗУБ: Вихопив тільки-но на московському сайті. Світлина не атрибутована, але явно з нашого краю. Якість суперова! Рідко таке трапляється. Оскільки дісталося на шару, то можу щедро поділитися. Підпис “кампания по изъятию церковных ценностей”. Але це явно не трус 1922-го. На мою думку – 1929-30. Бо “Рудметалторг” саме в ці роки банкував. Під час першої…

Докладно...

Едуард ЗУБ: 11 лютого 1923 року у голодному і промерзлому Харкові відбувалися… …

Едуард ЗУБ: 11 лютого 1923 року у голодному і промерзлому Харкові відбувалися… святкові заходи: Радянська влада відзначала «Пятилетие ЧК-ГПУ на Украине». О 12-00 по Соборному майдану пройшлися урочистим маршем солдати конвойного полку, а за сім годин потому у театрі «Муссурі» розпочалися велелюдні збори. Під склепінням величної будівлі, нині роздовбаної вщент, нестримним потоком лилися славослів’я на…

Докладно...

Ігор Черняк: Харьков. Кинотеатр “Мультиплекс” в ДАФИ. Вечерний сеанс. В зале …

Ігор Черняк: Харьков. Кинотеатр “Мультиплекс” в ДАФИ. Вечерний сеанс. В зале практически все места заняты. Наше кино. Про нашу историю. Про наших героев. И во многом — о нашем времени. Хотя события и происходили 101 год назад. Хорошая работа режиссера. Интересный актерский состав. Особенно “зацепил” образ Муравьёва. И еще. Несмотря на всю трагичность событий, фильм…

Докладно...

Едуард ЗУБ: До сторіччя події. 9 лютого 1919 року у Харкові, на Скобєлєвському …

Едуард ЗУБ: До сторіччя події. 9 лютого 1919 року у Харкові, на Скобєлєвському майдані (тепер – Небесної Сотні), урочисто закопали полум’яного більшовика. Такого собі Колю Руднєва. І є підозра, що дуже глибоко. Бо завзяті декомунізатори, які у грудні минулого року захотіли перенести його кістки, одне лише сміття під могильною плитою знайшли. Після чого тільки лінивий…

Докладно...