"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

Творчість, яка ніколи не…

17 грудня 2019 року…

«
»

Наріман Мемедемінов: «Мета цієї справи – придушити мою громадянську активність»

У Північно-Кавказькому окружному військовому суді в російському Ростові-на-Дону відбулося перше засідання по суті у справі кримськотатарського громадянського журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова. Його звинувачують за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу Росії – публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет.

Наріман Мемедемінов – голова медіавідділу громадського об’єднання родичів політв’язнів та активістів «Кримська солідарність». 22 березня 2018 року російські силовики затримали його після обшуку в будинку, а 23 березня суд заарештував Мемедемінова. З того моменту він перебував під арештом в СІЗО Сімферополя, тепер – Ростова-на-Дону.

На засіданні Північно-Кавказького окружного військового суду 24 червня 2019 року російська прокуратура представила обвинувальний висновок у справі Мемедемінова, після чого громадянському журналісту дали слово. Крим.Реалії наводять повний текст промови Нарімана Мемедемінова в суді.

Я б хотів висловити своє ставлення до пред’явленого обвинувачення. Я, Мемедемінов Наріман Ібраімовіч, повернувся до Криму з сім’єю 1992 року. Будучи жителем Бахчисарая, будучи кримським татарином, мусульманином, будучи небайдужим до долі своїх співвітчизників і одновірців, почав висвітлювати в соціальних мережах мережі Інтернет тиск і утиск кримських татар, мусульман Криму, які відбувалися.

Перші пости я розміщував 2014 року, коли почалися обшуки в будинках моїх співвітчизників. Далі були гучні арешти кримських татар із Севастополя 2015 року. З самого початку цієї політично мотивованої справи щодо кримських татар із Севастополя я висвітлював всі процеси в Інтернеті. Далі були інші справи і арешти, заборона Меджлісу кримськотатарського народу, звинувачення в тероризмі і екстремізмі.

Як реакція на тиск і утиски в Криму, громадськими активістами було утворено громадське об’єднання «Кримська солідарність», де я взяв на себе функцію керівника медіавідділу. Мої обов’язки тривали до 22 березня 2018 року, тобто до дня арешту, коли, виламавши двері, в мій будинок увірвалася «армія» силовиків.

Як випливає з матеріалів кримінальної справи, різні оперативно-розшукові заходи щодо мене почали проводитися з кінця 2014 року

Як випливає з матеріалів кримінальної справи, різні оперативно-розшукові заходи щодо мене почали проводитися з кінця 2014 року, тобто з моменту, коли я почав вести висвітлення політично мотивованих процесів. Переслідування і кримінальна справа стосовно мене також є політично мотивованою, є переслідуванням за національною, релігійною та професійною ознаками, так як я – кримський татарин, мусульманин і громадянський журналіст. Всі перераховані вище ознаки переслідувань вказані в резолюціях ООН.

Це переслідування щодо мене відбувається, щоб придушити мою активність, громадянську позицію і не дати можливості оприлюднювати те, що відбувається в Криму. Також на це вказує відмова слідчого ще в момент арешту вказати в анкетних даних, що я – громадянин України. Слідчий лише зазначив у графі «Інші дані» наявність у мене українського паспорта. Однак коли я отримав обвинувальний висновок, у ньому ніде не вказується, що я – громадянин України. Також завжди приховується, що я – кримський татарин. Це робиться лише для того, щоб потім була можливість сказати про мене: «Засуджений уродженець Узбекистану». Як, в принципі, це і практикується.

Однак я вимагаю, щоб стосовно мене застосовувалася четверта Женевська конвенція від 12 серпня 1949 року. Також щодо звинувачення хочу сказати, що обвинувальний висновок складається з 25-ти сторінок, із яких так зване обвинувачення відображене на 19-ти сторінках. Тобто за час слідства, яке тривало понад рік, до вже наявних експертиз, рапортів і документів, які збиралися з 2014 року, додали ще подібні і в сумі отримали 6 томів кримінальної справи, з яких «вичавили» близько 20 сторінок повторюваного тексту.

Звинувачення будується на припущенні, що є неприпустимим. Основна мета цієї справи – придушити мою активність, громадянську позицію

Тут, звертаючись до суду, хотів би сказати: уважно подивіться на цю так звану справу, шиту білими нитками, як і всі подібні політично мотивовані справи. Подумайте, через що ви можете позбавити дітей їхніх батьків і батьків їхніх синів. Побійтеся Господа Бога, святий він і великий. Також звинувачення стверджує, що я зробив якісь дії, цитата, «невстановленим слідством способом» і, знову ж таки цитата, «в не встановлений слідством час». Тоді на якій підставі мене звинувачують, якщо все не встановлено? Очевидно, що звинувачення будується на припущенні, що є неприпустимим. Основна мета цієї справи – придушити мою активність, громадянську позицію.

Також факт того, що мене та інших кримських татар вивезли під примусом з Криму, я розцінюю як депортацію в реаліях 2019 року і як злочин проти цілого народу. На завершення вимагаю, щоб із мене зняли всі звинувачення, припинили переслідування і звільнили. Прошу долучити (мою промову – КР) до матеріалів справи в письмовому вигляді.

Наріман Мемедемінов, кримськотатарський громадянський журналіст, блогер

Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *