У Конгресі США закликають запровадити додаткові санкції проти Росії через її участь у збитті «Боїнга»

Родичі загиблих говорять: про те, що до смерті їхніх близьких причетна Росія, вони здогадувалися, а тепер знають це напевно.

«Новим для мене стало те, що російська пускова установка прийшла з Росії і після того, як збила літак, повернулася в Росію. Я підозрював, що вона була з Росії, але я цього точно не знав. А тепер вони підтвердили, що це російська система», – каже Пьєт Плог, який втратив у трагедії сина та племінника.

«Вони дали нам послухати розмови про транспортування «Бука». Вони показали нам відеоматеріали, фотоматеріали, інші докази. Нам стало абсолютно очевидним те, що сталося», – говорить Роббі Олерс, двоюрідний брат якого загинув в небі над Україною.

Американська розвідка у причетності Росії була впевнена із самого початку. Причому вони вважали свої докази настільки переконливими, що порекомендували президенту США публічно, хоча і не прямо, вказати на Кремль. Вже 18-го липня президент США Барак Обама звернувся до преси.

«На жаль, сепаратисти, яких контролює Росія, продовжують блокувати розслідування. Вони не дають можливості слідчим потрапити на місце падіння літака. Коли слідчі наблизилися, вони почали стріляти у повітря. Сепаратисти виносять докази з місця падіння літака. Ці сепаратисти, яких підтримує Росія, виносять тіла, дуже часто без жодної поваги до жертв трагедії. Враховуючи їхній прямий вплив на сепаратистів, Росія і особливо президент Путін несуть пряму відповідальність за те, щоб змусити їх співпрацювати зі слідством», – сказав Барак Обама.

Днем раніше, через кілька годин після того, як був збитий «Боїнг» Малайзійських авіаліній, кандидат у президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон висловила припущення, що пускова установка надійшла з Росії. І в інтерв’ю Чарлі Роузу розповіла, що треба робити, якщо провина Росії буде доведена.

«Це повинно підштовхнути європейців робити набагато більше за трьома напрямками: по-перше, посилити санкції. По-друге, посилити зусилля в пошуку альтернативи «Газпрому», про що потрібно публічно заявити. По-третє, посилити разом з нами допомогу українцям. Надати їм більше допомоги в охороні кордону, щоб через цей дірявий кордон росіяни і бойовики перестали ходити туди-сюди. Збільшити допомогу українським збройним силам: кращим спорядженням, навчанням», – зазначила Гілларі Клінтон.

У Нідерландах заявляють, що серед підозрюваних понад 100 людей. Про них більше відомо британцю Елліоту Хіггінсу. Організація Bellingcat ще на початку року опублікувала доповідь, в якій, базуючись на інформації з відкритих джерел, встановили персональний склад 53-ої бригади, що базується в Курську, та ідентифікували саме тих, хто міг супроводжувати зенітно-ракетний комплекс «Бук», з якого був збитий літак.

«Ми раніше встановили, що зенітно-ракетний комплекс «Бук» прийшов в Україну з 53-ої бригади, що базується в Росії. Використовуючи інформацію з відкритих джерел, ми практично змогли відтворити увесь склад бригади: хто командир, хто найімовірніше міг бути залучений до збиття літака малайзійської авіакомпанії», – сказав Хіггінс в інтерв’ю «Голосу Америки».

Доказова база, представлена напередодні у Нідерландах, дозволить родичам загиблих шукати справедливості у судах. Вже до кількох судів, зокрема в Чикаго, родичі загиблих подали позови.

Конгресмен США Чарлі Кент сказав «Голосу Америки», що докази мають стати підставою посилити санкції проти Росії чи, щонайменше, їх не послаблювати.

«Цей звіт лише підтверджує те, що ми знали. Він повинен посилити нашу відданість зберігати жорсткі санкції проти Росії, поки та не змінить свою поведінку у Східній Європі. Якщо б я був громадянином Нідерландів, я б вимагав посилення санкцій. Я сподіваюсь, що наші друзі у Західній Європі, наші союзники зрозуміють необхідність у посиленні санкцій», – сказав він.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *