Трамп не вірить, що Росія допомагала йому виграти вибори

Президент Барак Обама у п’ятницю доручив розвідувальним органам США провести повну перевірку всіх матеріалів, пов’язаних з хакерською діяльністю, спрямованою на підрив президентських виборів-2016.

Після оприлюднення рішення президента, газета The Washington Post повідомила, що Центральне розвідувальне управління США вважає, що Росія втручалася у вибори, щоб допомогти Трампу виграти. Видання цитує анонімного високопосадовця, який говорить, що метою втручання було «надати перевагу одному кандидату перед іншим, щоб допомогти Трампу стати обраним».

В інтерв’ю Fox News Дональд Трамп відреагував на цю інформацію:

«Я вважаю, що це смішно. Я вважаю, що це просто ще одне виправдання. Я не вірю в нього. Я не знаю, чому. І я думаю, що це просто… вони говорять про різні речі, кожного тижня – нове виправдання. Ми мали широкомасштабну визначальну перемогу в електоральному коледжі».

На запитання журналіста: «Чи Ви вважаєте, що ЦРУ намагається спростувати результати (виборів)?», новообраний президент відповів: «Якщо ви подивитись на історію, на те, що вони говорили, є велике спантеличення, ніхто насправді не знає. Хакерські зломи є дуже цікавими: коли вони атакують і ви не впіймали їх під час дії, ви не впіймаєте їх. Вони не мають поняття, чи це Росія, чи Китай, чи ще хтось – це міг би бути хтось, хто сидить на ліжку в якомусь місці».

Відповідь Трампа майже дослівно повторювала його власне висловлювання під час перших президентських дебатів.

«Я не думаю, що хто-небудь знає достеменно, що то саме Росія стояла за атаками на Національний демократичний комітет. А вона все твердить – Росія, Росія, Росія. Може, так і було – може, то була й Росія. А може, то був Китай. Або й взагалі хтось інший. Хтось із вагою 180 кілограмів, хто сидів собі в своєму ліжку», – заявляв тоді Трамп.

Під час інтерв’ю Fox News Трамп також заперечував важливість отримання щоденного інструктажу від розвідки, що стало традицією президентів і новообраних президентів. Він отримував інструктаж лише епізодично після перемоги на виборах.

«Я отримую це, коли воно мені потрібно, – сказав Дональд Трамп. – Я, так би мовити, розумна людина. Мені не потрібно говорити одне й те саме одними й тими самими словами кожного дня протягом наступних восьми років».

Дослівно відповідь Трампа виглядала так: «По-перше, брифінги надають мені дуже хороші люди. І я кажу їм, якщо ситуація зміниться у порівнянні із тим, що ви мені щойно доповіли – негайно мені телефонуйте. Хвилина – і я підійму слухавку! Але мені не потрібно… Знаєте, я ніби розумна людина (I’m like a smart person – мова оригіналу): мені не потрібно говорити про те саме, тими ж словами щодня у наступні вісім років… Мені це не потрібно. Але я кажу, якщо ситуація зміниться – повідомляйте. Між тим брифінги отримують мої генерали (можливо йдеться про численних екс-військових у кабінеті Трампа – ред.). Так само брифінги отримує і новообраний віце-президент США Майкл Пенс… Я також отримую брифінги. Але якщо йдеться про те, що я буду чути одне і те саме без змін… Будуть моменти, коли інформація зміниться, перед нами постануть швидкоплинні ситуації – я буду слухати брифінги не щодня, а навіть частіше. Але загалом мені непотрібно повторювати одне і те саме щодня, щоранку, тими ж словами».

Така розлога відповідь була стиснута коментаторами до короткої «я ніби розумна людина» і вже у такому – вичищеному від контексту – вигляді стала об’єктом аналізу онлайн та надихнула критиків на низку висновків з приводу професійних якостей самого Трампа.

«Це жахає. Трамп НЕ буде отримувати щоденні доповіді розвідки, бо … «я ніби розумна людина», – журналіст, активіст Ерін Шроде.

«Це не комедійне шоу! Трамп заявив, мені непотрібні брифінги розвідки, бо я ніби розумна людина», – пише популярний блогер Атул Ґаванде.

«Я ніби розумна людина», сказав чоловік, який не хоче, щоб йому повторювали те саме, але завжди повторює все, що каже сам», – звертає увагу популярний блогер Джефф Джарвіс.

«Хіба придумаєш речення, яке нівелює власний зміст більше, ніж «Я ніби розумна людина?» – твітує Дейв Іцкофф, журналіст видання The New York Times.

«Те, що Трамп назвав себе «розумною людиною» нагадує мені слова Маргарет Тетчер: «Якщо ви кажете людям, що ви леді, то напевне це не так», – твітує Метью Дод, головний політичний аналітик ABC News.

«Якщо я щодня стежу за політикою у Європі та на Близькому Сході, щоб викладати ці теми, то для мене природно очікувати, що новообраний президент США робитиме те саме, щоб працювати з країнами регіону», – твітує Сібел Октай, викладач політології в University of Illinois.

«За життя я зустрівся та проінтерв’ював багатьох «визнаних» розумників: нобелівських лауреатів, чемпіонів з шахів, Стіва Джобса… професорів, винахідників, поетів… Ніхто з них не хвалився, що розумний. Не кажучи вже, щоб заявляти: «Я ніби розумна людина», – твітує Джеймс Фелловс, кореспондент видання The Atlantic.

Згадали Трампу і те, що він сам кількома роками раніше критикував Обаму за те, що той буцімто ігнорує брифінги ЦРУ та міноборони США.

«Факт – Обама не читає брифінги розвідки і не отримує особисті брифінги від ЦРУ та Міноборони. Мабуть надто зайнятий!, – твітував Трамп у 2014-му.

Ставлення Трампа до діяльності розвідки США є гарячою темою, через те, що у ході виборчої кампанії розвідка США офіційно заявила про те, що злам комп’ютерів американських політиків та публікації сайту Wikileaks мали ознаки операцій уряду Росії. ЗМІ активно висвітлювали тему можливого сприяння Кремля обранню президентом США Дональда Трампа.

У самого Трампа позицію розвідки США характеризували як використання чинною владою адміністративного ресурсу заради дискредитації політичного конкурента. При цьому увага зверталась на те, що розвідка не навела деталей щодо підстав для своїх висновків. Водночас сенатори від Демократичної та Республіканської партій заявляють, що отримали від розвідки США вичерпні докази того, що за хакерськими нападами на політиків-демократів стоїть саме Росія.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *